Energetické zdroje - Energetics

Lektoři

Bičák Matouš, Macháček Štěpán, Matura Marek

Partner projektu

Projekt Energetické zdroje umožňuje studentům v první řadě seznámit se na vlastní oči s hlavními technologiemi výroby elektrické energie a těžbou surovin na území České republiky a Německa. Společně s námi program absolvují studenti Max Grundig Schule z Furthu, proto je druhotným, ale ne méně důležitým, cílem tohoto projektu umožnit studentům bližší seznámení s kulturou a zvyky Bavorska. Otevřít fotogalerii aktuálního ročníku.

Celý program je veden v anglickém, respektive německém jazyce.

Projekt je realizovaný ve dvou etapách, každá má rozsah cca 1 týden a má podou souboru exkurzí do zařízení doplněného přednáškami.

1.etapa je zaměřena na klasické zdroje jako jsou uran a uhlí s exkurzem do možné budoucnosti v podobě fůzních reaktorů a je realizovaná v České republice v lokalitách Ralsko a Mostecká pánev.

2. etapa je realizována v Bavorsku, kde se studenti seznámí s možnostmi obnovitelných zdrojů energie Garmisch Partenkirchen, Grunwald a Nurnberg a pokročilou elektronikou pro řízení spotřeby Fraunhofer Institut.

Projekt byl realizován v těchto letech: 2008 (Zéta), 2009 (třída Éta), 2012 (třída Théta), 2013 (třída Iota), 2015 (třída Kappa), 2017 (třída Lambda). Od roku 2013 je realizován v mezinárodní spolupráci s Max Grundig Schule.

Můžete si také přečíst stručnou anotaci 1. etapy projektu a také dopis od našich kolegů ze školy Maxe Grundiga ve Fürthu, se kterými jsme v roce 2013 zrealizovali první mezinarodní kolo projektu Energetika a spolupráce pokračuje ve stejném duchu dodnes.

Zde si lze prohlédnout fotogalerie projektu z roků 200920122013, 2015, 2017.