Architektura - MUHU

Lektoři

Bičák Matouš, Bičák Matouš, Matura Marek

Projekt architektura si klade za cíl seznámit studenty s obory, které se při navrhování a realizaci staveb různého charakteru uplatňují. Proto studenti na MUHU po předchozí teoretické přípravě pracovali například na tvorbě tuhých konstrukcí z velmi pružných prvků (stavba mostů, které byly následně testovány na maximální mez zatížení - viz fotogalerie), vyzkoušeli si kovářskou práci s železem, jako materiálem ve stavebnictví téměř nepostradatelným, hráli si se světlem při tvorbě vitrají (foto) a také řešili, jak dostat vejce z okna druhého patra volným pádem na zem, aniž by se poškodilo a přitom se dotklo země (příprava přistávacích modulů - viz fotogalerie). Kromě toho se nám podařilo navštívit Jizerský most, coby významnou technickou památku na jediné ozubnicové trati v ČR, Protrženou přehradu (nepovedené a smrtící vodní dílo na horním toku Bílé Desné) a ladný kamenný viadukt ve Smržovce. Proběhl zde také opakovací kurz poskytování první pomoci a základních znalostí ze zdravovědy a orientační běh (povinná podmínka ze zeměpisu). Více ve fotogalerii MUHU - trek, na Studentských stránkách Přírodní školy a v galerii MUHU - orientační běh.