Zájemci o studium

informace k přijímání studentů do primy pro školní rok 2023/2024

Vážení zájemci o studium,

nejbližší přijímací řízení se uskuteční na jaře 2023 pro školní rok 2023/2024 (třída Ró), přijímat plánujeme do primy osmiletého studia. Upozorňujeme, že se naše škola bude stěhovat před zahájením školního roku 2023/2024 na jiné místo v Praze.

Další den otevřených dveří proběhne 5. ledna 2023.

Kritéria a přesnou podobu přijímacího řízení ředitel školy zveřejní na webových stránkách nejpozději 30. ledna 2023. Testová část přijímacích zkoušek (včetně jednotné státní zkoušky) se uskuteční 17. dubna 2023 a 18. dubna 2023. Součástí přijímacího řízení bude také školní část, její podobu a termíny ještě upřesníme v kritériích.

Vzhledem k výrazně stoupajícím nákladům a reorganizaci školy, bychom vás rádi upozornili, že v dalších letech očekáváme postupný razantní nárůst výše školného (aktuálně 49 200 Kč + náklady na výjezdy cca. 20 000 Kč ročně).

• Pokud chcetete do emailu dostávat aktuální informace o přijímacím řízení
    (včetně pozvánek na dny otevřených dveří), zaregistrujte se prosím níže:

• Pokud chcete sledovat aktuální dění a akce pořádané školou,
    doporučujeme přidat se k naší stránce na Facebooku či Instagramu.

Další důležité informace o naší  škole

Před návštěvou školy můžete zhlédnout starší film o Přírodní škole (autorem je jeden z našich bývalých studentů), podrobně se systémem a historií Přírodní školy seznámit v knize Přírodní škola - cesta jako cílVýchova jako dobrodružství (vyšlo na podzim 2017) nebo zjistit více o škole z dostupných zdrojů nejen na našem webu. Hodnoty školy a misi si můžete přečíst zde.

Uvažujete o tom, že dáte svého syna nebo dceru na Přírodní školu? Možná se vám mnohé z toho, co děláme, líbí, ale je potřeba vnímat a počítat i se spoustou náročných a problematických věcí.

• Dítě stráví kolem šesti týdnů školního roku mimo domov. Výjezdy jsou povinné a není možno se z nich uvolňovat.
  • Řada akcí je fyzicky náročná. Na prvním úvodním výjezdu společně všichni putujeme několik dní s batohem a plným vybavením na zádech kolem 20 kilometrů denně. Náročnost dalších výjezdů (zvláště, co se týče chůze) je obdobná.
  • Povinnou součástí výuky je plavání, ve kterém předepisujeme povinné procento aktivní docházky.
  • Přírodní škola není škola ve smyslu školy volné. I když mají studenti celou řadu možností, jak demokraticky ovlivnit chod školy a podílet se na přípravě a organizaci akcí, vyžadujeme kázeň, dobré a včasné plnění povinností a respekt k hodnotám školní komunity.
  • Studium je časově náročné a pro řadu studentů je obtížně zvládat dosavadní zájmové aktivity – ať již sportovní, umělecké nebo jiné. Často se pro ně nabídka aktivit ze školy stane tak atraktivní, že bude mít snahu dosavadní aktivity – často v rozporu s přáním rodičů – opustit.
  • Studium vyžaduje od dětí již od nižších ročníků samostatnost a zodpovědnost, ale také ochotu věnovat svoje síly a čas do realizace společných aktivit a projektů. Není školou pro sólaře nebo děti, které nejsou samostatně aktivní.
  • Učební nároky studia jsou stejné, jako na běžných osmiletých gymnáziích, chceme nejen, aby z dětí byli samostatní mladí lidé, kteří dokáží pracovat v týmu a zvládnou řešit nejrůznější problémy a výzvy v životě, ale i lidé, kteří mají dobré znalosti a dokážou je využívat. Musí být ale ochotní občas „zatnout zuby a makat“.

Přijímací řízení v dalších letech

Jelikož primu osmiletého studia neotevíráme každý školní rok, uvádíme i další roky,
kdy se uskuteční přijímací řízení (jde o předpoklad, termíny negarantujeme):