Týden | 4. - 10. ledna 2021 + výhled

ČTĚTE PROSÍM POZORNĚ A SLEDUJTE PLÁN VŽDY KAŽDÝ VEČER. 
BUDE SE PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZOVAT!
 • Celý týden probíhá na celé škole distanční výuka, protože minimálně do 10. ledna bude ČR v PES ve stupni 5... Přesto se budeme snažit, aby se ti, kdo budou mít zájem zase mohli alespoň venku v omezeném režimu potkat.
 • Připomínáme, že na rozdíl od jara je distanční výuka povinná, vč. docházky na on-line hodiny se zapnutou kamerou; součástí blížícího se pololetního hodnocení je i včasnost a kvalita odevzdávané práce.
 • Podminkový systém platí v celém rozsahu, vč. termínů a počtu podmínek. Část podmínek bude možné plnit v rámci distanční výuky, část je třeba, abyste si nechali zadat na volný čas, jako tomu je i v době běžné prezenční výuky. Na profilech tříd na webu jsou náměty na některé podmínkové předměty, co a jak plnit.
 • Funguje rezervační systému on-line konzultací s učiteli. Ve čtvrtek plánujeme konzultace 1+1 ve Stromovce - nejen na zadávání podmínek, ale především na blížící se pololetní hodnocení - klasifikaci.
 • Podle aktuálního počasí (jasno) plánuji nabídku astronomického pozorování pro ksí, příp. další zájemce někdy v podvečer u Vltavy.
 • V případě jakýchkoli problémů nebo nejasností kontaktujte přednostně své třídní nebo Františka.
 • K dispozici je stále školní psycholožka Lenka, ideálně jí pište na e-mail, příp. kontakt rád zprostředkuji.
 • Bohužel je již skoro jisté, že lednový lyžák se, bohužel, vzhledem ke špatné epidemické situaci NEUSKUTEČNÍ. Budeme se nicméně snažit vymyslet a zorganizovat ve stejném termínu náhradní sportovní akce/aktivity. Na starosti má Marek a František, tak kdyby měl někdo chuť pomoci s vymýšlením/přípravou, ozvěte se nám mailem.

pondělí 4. ledna

CELÁ ŠKOLA: distanční výuka podle rozvrhu, vč. odpoledky. 

Zadání na Google Classroom (ale podívejte se i na Edookit a na mail).
Rozpis online hodin je na profilech jednotlivých profilech tříd v záložce distanční studium: Omíkron | Ksí |  | 

16:10 - 17:30 pedagogická rada na známém linku

POSLEDNÍ DEN ODEVZDÁNÍ TŘETÍ ČETBY DO ČESKÉHO JAZYKA

úterý 5. ledna

CELÁ ŠKOLA: distanční výuka podle rozvrhu. 

Zadání na Google Classroom (ale podívejte se i na Edookit a na mail).

Rozpis online hodin je na profilech jednotlivých profilech tříd v záložce distanční studium: Omíkron | Ksí |  | 

17:00 online studentská rada na meet.google.com/fho-iajk-onh 

středa 6. ledna

tělocvik bude distančně - zadání najdete v příslušném Google Classroom , ný bude mít možnost si ho splnit účastí na programu v Praze

projekty (zadání budete mít kromě ný v příslušném google classroom):

 ο

Zeměpis - Ekvádor (AK, JM) - budete doma vařit, malovat, bádat... (online společný začátek + vaše aktivity)

 ξ

Informatika (ŠM) - práce s excelem - online v reálném čase

 ν

UK - moderní architektura v Praze (FT, VN, TK, EM) - prezenční program v centru Prahy, kterým si splníte i Tv a zároveň budete dodržovat opatření (dvojice "bojovkovým" způsobem); sraz po domluvených dvojicích mezi 9 a 9:30 dole na Václavském náměstí (jak budete přicházet, tak budete vyrážet, abyste se neshlukovali), s sebou psací a kreslicí potřeby, teplé oblečení.

 μ

Matematika (FH) - online, budeme dohánět, co je třeba, protože čas letí a maturita se blíží:)

 • 17:00 on line setkání KROUŽKU LATINY - skupina začátečníci v google "učebně" omíkron
 • 18:00 kroužek latiny - pokročilejší - konferenční místnost mí

čtvrtek 7. ledna

CELÁ ŠKOLA: distanční výuka podle rozvrhu, vč. odpoledky. 

Zadání na Google Classroom (ale podívejte se i na Edookit a na mail).
 
Minimum online hodin, tak aby zájemci zvládli plánované konzultace.
Dopoledne (časové rozmezí upřesníme podle toho, kolik se přihlásí zájemců) konzultace 1+1 ve Stromovce. Bude především příležitost s kantory pohovořit o tom, jak vidí vaši práci v prvním pololetí, co vám "vychází" na vysvědčení a na čem byste třeba ještě mohli zapracovat. Chystá se většina kantorů, brzy by vám měl přijít e-mail s upřesněním a prosbou, abyste napsali, kdo se chystáte přijít.
Ksíání, kteří se do Stromovky chystají, mohou si zde od Filipa vyzvednout objednané nové učebnice z matematiky (napište mu, že se chystáte a vezměte si peníze).
Ve Stromovce v čase, který ještě upřesníme bude pro zájemce pravděpodobně možné si splnit tělocvik místo pátečního distančního zadání.

pátek 8. ledna

 • 8:00 společnák online - aktuální infomace, plány ad. 
 • CELÁ ŠKOLA: distanční výuka podle rozvrhu, vč. tělocviku (kromě těch, kteří si ho odběhají už ve čtvrtek ve Stromovce)
Zadání na Google Classroom (ale podívejte se i na Edookit a na mail).
Rozpis online hodin je na profilech jednotlivých profilech tříd v záložce distanční studium: Omíkron | Ksí |  | 
po obědě (cca 14 - 16 h) dobrovolné sázení stromů a další pomoc u salesiánů - pojďte se potkat a udělat něco užitečného rukama. Pravidla dodržíme, areál je velký, budou tam jen lidé z PŠ. Zájemci pište Františkovi, co nejdřív.

sobota 9. ledna

Rádi bychom udělali nějaký výlet (asi by šel i Horák) - procházku za dodržení pravidel (dvojice ad.), napište, kdo byste měli zájem se zúčastnit co nejdřív Františkovi

neděle 10. ledna

Akce a aktivity ve výhledu

Všechno záleží na aktuální epidemické situaci. Předpokládáme, že v týdnu 11.-17.1. bude ještě platit stupeň 5 a tedy bude výuka všech tříd distanční. Proto bychom nějaký den nabídli zájemcům z omí a ksí  prezenční variantu místo zadané práce (pravděpodobně v Ďáblickém háji), starším zase středeční program prezenční formou.

středa 13.1. -  projekty - omí  a ksí - anglická hra ve staré Praze, ný - geologie, mí - UK (moderní architektura v Praze)

týden 25. - 29.1. více jednodenních akcí jako náhrada lyžařského kurzu + kurz první pomoci + rozdávání pololetních vysvědčení ???? - termín bude prevděpodobně přesunut s ohledem na PSa...

28.1. třídní výlety (formát podle PSA aktuálně doladíme) + rozdávání pololetních vysvědčení, hodnocení ad.