Matouš Bičák

BcA. Matouš Bičák

Email pro projekt Terezínská štafeta: bicak@terezinskastafeta.cz

Plánování, projektové vedení, PR a social media, správa online archivu Přírodní školy, vede filmové projekty a workshopy, koordinátor projektu Terezínská štafeta, učí informatiku.

prezentace a mluvený projev

editace videa ve škole

• HitFilmExpress - základní střihací program zdarma, který obsahuje všechny podstatné věci do základu. Jde s ním střihat i na méně výkoných počítačích.
  • BBC sound effects - rozsáhlá databáze zvukových efektů (více než 16 000 zvuků), možné použít prouze pro soukromé nebo výukové účely.
  • Freesound - zvuková banka budovaná dobrovolníky nabídne velké množstí nejrůznějších efektů a zvuků.
  • DaVinciResolve - profesionální nástroj pro editaci videa, včetně colorgrandingu a dalších pokročilých možností, v základní verzi zdarma. Vyžaduje vysoký výkon vašeho počítače (pro hladké fungování alespoň 16 Gb RAM, procesor i7 a vyšší, GPU 4 Gb atd.).
  • VEED.IO video editor - šikovný nástroj na editaci video běžící přímo v prohlížeči, díky tomu střih nevytěžuje tolik váš procesor a snadno upravíte video i na pomalejším počítači, hodné k editaci kratších sekvencí do pár minut

online grafické nástroje

• www.canva.com - jednoduché a intuitivní vytvoření plakátu, posteru, příspěvku na sociální síť a všeho možného, výhodou je velmi snadná editace a tvorba

• www.photopea.com - online náhrada Photoshopu českého vývojáře s velmi pokročilými možnostmi (včetně práce s maskami atd.)
  • www.photoshop.com - oficiální online nástroj od Adobe, ořezaná verze plnohodnotného Photoshopu dokáže mnoho šikovných funkcí pro úpravu fotografií

distační studium - informatika

Aktuality:

• led 01

B podmínka aktualita v IT

Aktualita ze světa infomatiky Připrav si krátké shrnutí zajímavosti ze světa informačních technologií, digitalizace, robotiky, hardwarových a softwaroých inovací, legislativy či regulace. Mělo by jít spíše o fenomén nebo zajímavou ...