ZVEME VÁS: Akce pro veřejnost 2018

Poslední aktualizace: 5. ledna 2018. Přehled průběžně aktualizujeme a doplňujeme o další akce!

Vážení přátelé a příznivci školy, na přání mnohých uvádíme přehled akcí v tomto školním roce, kterých se různým způsobem může zúčastnit veřejnost – děti a mladí lidé, bývalí studenti nebo i dospělí.

Těšíme se na vaši účast a setkávání v letošním školním roce. Přírodní škola

 

LEDEN

Přednosti a úskalí digitálního věku ve výchově | čtvrtek 18. ledna 2018, 17:30

Zápasíte s mobilem o pozornost Vašeho dítěte? 

Diskusní podvečer s příspěvky shrnující praktické zkušenosti pedagogů (František Tichý, Ondřej Tichý). Možnost sdílení zkušeností u různých věkových skupin, v rodině apod.

Event on FacebookVzniká ve spolupráci s občanským spolkem Potichounku.

čtvrtek 18. ledna 2018 od 17:30
Gymnázium Přírodní škola, Letohradská 370/1, Praha 7

Sociální sítě, mobilní telefony a digitální technologie v posledních desetiletích rostou logaritmickou křivkou. O vlivu této digitalizace všedních dnů se v posledních letech pomalu začíná diskutovat. 

Neurovědci, psychologové nebo učitelé si začínají všímat následky tohoto stavu u dětí v podobě poškození motoriky, schopností vnímání a soustředění, ztráty empatie, rozšíření deprese nebo poruch spánku. Nakolik bychom měli tato varování brát vážně a jaké osobní zkušenosti ze máme? Do jaké míry tento trend ohrožuje naše zdraví?

Přijďte diskutovat. Těšíme se na vás.

 

ÚNOR

Akademie Přírodní školy 2018 | středa 21. února 2018, 17:00

Letošní Akademie, jež je přehlídkou nejnovějších uměleckých divadelních projektů z dílny studentů Přírodní školy, se uskuteční ve středu 21. února 2018 od 17:00 v Salesiánském divadle na Kobyliském náměstí.

Progam zveřejníme na toto místě v dostatečném předstihu. Těšíme se na vás.

 

BŘEZEN

Oslava 25. výroční založení Přírodní školy | sobota 10. března 2018

U příležitosti 25 let od založení Přírodní školy budeme pořádat výlet se setkáním přátel a obsolventů. Přesné informace a propozice zveřejníme v dostatečném předstihu. Přesně v tento den před 25 lety jsme obdrželi na ministerstvu dokument stvrzující zařezení do školského rejstříku.

 

ČERVEN

Prezentace výsledků Expedice Ralsko 2018 | čtvrtek 28. června 2018, 17:00

Zveme všechny rodiče, přátele, příznivce i bývalé a budoucí studenty na veřejné prezentace studentských výzkumů. Ty letos proběhnou v oblasti Ralska.