ZVEME VÁS: Akce pro veřejnost 2017/2018

Poslední aktualizace: 29. srpna 2017. Přehled průběžně aktualizujeme a doplňujeme o další akce!

Vážení přátelé a příznivci školy, na přání mnohých uvádíme přehled akcí v tomto školním roce, kterých se různým způsobem může zúčastnit veřejnost – děti a mladí lidé, bývalí studenti nebo i dospělí.

Těšíme se na vaši účast a setkávání v letošním školním roce. Přírodní škola

 

ZÁŘÍ

Divadlení představení Terezínské zvony v Táboře | středa 20. září, 19:00

Představení zahrajeme v Divadle Oskara Nedbala Tábor. Divadelní hra vypráví o životě chlapců z terezínského domova Nešarim v době druhé světové války. Příběh o tom, jak se kamarádství a odvaha utkaly s temným osudem. Děj vycházející z dobových reálií i příběhů popsaných v terezínských časopisech doplňuje několik zhudebněných básní napsaných dětmi v ghettu. Představení vzniklo v rámci uměleckých projektů Přírodní školy na jaře 2016 a během několika dalších repríz se dočkala nadšených ohlasů. Hrají a zpívají studenti Ný.

Představení jsem sledoval po boku člověka, který tyto hrůzné okamžiky v dějinách lidstva prožil jako dítě na vlastní kůži právě v Terezíně. Viděl jsem v jeho očích slzy, viděl jsem jej souhlasně přikyvovat hlavou a viděl jsem i hrdost, s jakou vítal, že mladá generace na temnou minulost nezapomíná. Viděl jsem i naději, že poklidné soužití lidí různého vyznání není v současném světě utopií. Tak silné to představení bylo. - Mgr. Pavel Pacal, náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Více zde.

 

ŘÍJEN

Derniéra představení Terezínské zvony v Terezíně | pátek 13. října, 16:00 a 19:00

Divadelní představení v unikátním prostoru terezínské půdy

 • 16:00 Terezínské zvony
  Gymnázium Přírodní škola z Prahy
  Divadelní hra Františka Tichého o životě chlapců z terezínského domova Nešarim v době druhé světové války. Silný příběh o tom, jak se kamarádství a odvaha utkaly s temným osudem. Děj vycházející z dobových reálií doplňuje několik zhudebněných básní napsaných dětmi v ghettu.
 • 17:30 Jak daleko je daleko - léto Ludvíčka Adlera
  Záludňáci ZUŠ Litoměřice
  Hra Lenky Pařízkové na motivy knihy Arnošta Lustiga Zloděj kufrů. Ústřední linií knihy Arnošta Lustiga je příběh Ludvíčka a Markétky, kteří se snažili přežít a nezoufat. Inscenací není ani tak "oživením" prostředí terezínského ghetta, jako spíš zpodobněním křehkého a zároveň silného vztahu, který balancuje na hranici přátelství a první lásky.
 • 19:10 Terezínské zvony (večerní představení)
  Půda domu č.p. 266 v Terezíně dodnes skrývá zbytek kabaretní scény z doby ghetta. Poprvé po 72 letech ji bude možné nejen veřejně navštívit, ale i přímo v tomto prostoru shlédnout dvě divadelní představení, setkat se, symbolicky se vrátit do dob, které byly plné nejen temnoty, ale i odvahy a solidarity obyčejných lidí…

Jedná se o jednorázovou akci, po které bude prostor pro veřejnost opět uzavřen a rekonstruován.

Všechny zájemce zve Gymnázium Přírodní škola ve spolupráci s Nadací Leo Becka a ZUŠ Litoměřice

Další akce připravujeme a budeme je přidávat postupně...