ZVEME VÁS: Akce pro veřejnost 2018

Poslední aktualizace: 21. května 2018. Přehled průběžně aktualizujeme a doplňujeme o další akce!

Vážení přátelé a příznivci školy, na přání mnohých uvádíme přehled akcí v tomto školním roce, kterých se různým způsobem může zúčastnit veřejnost – děti a mladí lidé, bývalí studenti nebo i dospělí.

Těšíme se na vaši účast a setkávání v letošním školním roce. Přírodní škola

KVĚTEN

Divadelní představení Řeka, která teče pozpátku | úterý 29. května 2018, 18:00

Tomek má jediného přítele, starého moudrého vesnického písaře, Hannah miluje svého žlutomodře zbarveného ptáčka, jedinou památku na zemřelého otce. Ti dva se nakrátko setkají v Tomkově krámku, kde chce Hannah koupit živou vodu z řeky Kžar… Tak začíná Tomkovo hledání řeky Kžar, a hlavně tajemné Hannah, která mu stále uniká. 

>> Strašnické divadlo, vstupné dobrovolné

Jean-Claude Mourlevat, původním povoláním učitel a divadelník je jedním z nejzajímavějších autorů pro děti a mládež v současné Francii. Inspiraci ke svým příběhům často čerpá z pohádkové mytologie, vypráví je však živě a současně. Moderní příběh čerpá z odvěkých zdrojů, ale i z dětské touhy po dobrodružství, mořích, pouštích, přátelství a lásce. Najdou se dvě dospívající děti?

Představení pro děti i celou rodinu podle knihy současného autora Jeana-Clauda Mourlevata vzniklo v rámci uměleckých projektů Gymnázia Přírodní škola v lednu 2018.  

Hrají: studenti Ksí - primy Přírodní školy
Režie a autor scénáře: František Tichý
Asistent režie: Matyáš Prokopius
Hudba: Vít Novotný a studenti Přírodní školy
Scénografie: Magdalena Bartáková a Kateřina Urbánková

ČERVEN

Prezentace výsledků Expedice Ralsko 2018 | čtvrtek 28. června 2018, 17:00

Zveme všechny rodiče, přátele, příznivce i bývalé a budoucí studenty na veřejné prezentace studentských výzkumů. Ty letos proběhnou v oblasti Ralska.