ZVEME VÁS: Akce pro veřejnost 2017/2018

Poslední aktualizace: 30. října 2017. Přehled průběžně aktualizujeme a doplňujeme o další akce!

Vážení přátelé a příznivci školy, na přání mnohých uvádíme přehled akcí v tomto školním roce, kterých se různým způsobem může zúčastnit veřejnost – děti a mladí lidé, bývalí studenti nebo i dospělí.

Těšíme se na vaši účast a setkávání v letošním školním roce. Přírodní škola

 

LISTOPAD

Kurz první pomoci pro veřejnost | sobota 25. listopadu 2017
8:30 - 16:30, Salesiánské centrum Praha - Kobylisy

Ve spolupráci se Salesiánským střediskem mládeže v Praze Kobylisích budeme pořádat tradiční kurz, kde se naučíte základy první pomoci a navíc si vše vyzkoušíte i v praxi v rámci simulačního závodu. V letošním roce se uskuteční 10. ročník.

Přihlašování na kurz je již otevřeno. Kurz je přednostně určen dětem, ale uvítáme i dospělé. Pokud se nebudete moci účastnit a již jste se přihlásili, kontaktujte na emailu bicak@prirodniskola.cz. Případné dotazy na emailu tichy@prirodniskola.cz 

Těšíme se na vás.

 

Odhalení nové knihy Výchova jako dobrodružství | úterý 28. listopadu 2017, 17:00

Zveme vás na představení nové knihy Františka Tichého:
― Výchova jako dobrodružství ―
― To se v té Přírodní škole učíte na stromech? ―

Kniha vznikala několik let a na rozdíl od autorovy prvotiny „Přírodní škola – cesta jako cíl” se věnuje jednotlivým klíčovým oblastem dobré výchovy a vzdělávání: vytváření školního společenství, žákovské samosprávě, prvkům iniciačních rituálů v podmínkách školy, ale i rozsáhlých projektů, ve kterých se život školy přímo napojuje na život okolní společnosti. Text doplňuje řada beletristických částí Autory části textů jsou i současní a bývalí studenti školy. Novou knihu jitě ocení všichni učitelé, vedoucí oddílů, rodiče i studenti, najdou v ní konkrétní doporučení i zkušenosti z praxe.

Již téměř dvacet pět let funguje inovativní osmileté Gymnázium Přírodní škola. Nelze jej zařadit do žádného běžného proudu alternativních škol, inspiruje se celou řadou systémů kolektivní výchovy – od Janucze Korczaka a Antona Makarenka až po zkušenosti skautského hnutí nebo dětských domovů v terezínském ghettu.

Event on Facebook

> Městská knihovna v Praze - Ústřední knihovna
> Mariánské náměstí 98/1 Praha 1
> 28. listopadu od 17 hodin
> Malý sál, vstup zdarma