Důležité pokyny: Filmová dílna na Vesmíru

Vážení studenti,

kteří jste se přihlásili do filmové dílny na letošní Vesmír, základní informace jsme si řekli již na naší schůzce před Vánoci, ale nejdůležitější je, abyste s sebou na Vesmír vzali věci, které budete pro projekt potřebovat a splnili drobné úkoly před odjezdem:

  • kameru nebo foťák s nahráváním videa (každý svojí, v nejhorším případě se dá použít i mobilní telefon, který umí ve slušné kvalitě točit video)
  • stativ (pokud byste někdo měl k dospozici)
  • blok A4 (bez linek)
  • měkká tužka, propiska, guma a ořezávátko
  • notebook s dostatečným výkonem pro střih (není to nutnost, ale pokud byste mohli vzít, vezměte)

Dejte mi vědět smskou do 31. prosince, jak jste na tom s kamerou na číslo 777 857 389. Díky moc! 

Jelikož se jedná o drahé a na převoz šetrné vybavení, můžete přijít dát věci k odvozu do auta v neděli 3. prosince v 17 hodin k zadnímu vchodu školy (pokud budete chtít přijít, napiště mi sms, ať s vámi počítám).

Ještě před odjezdem na Vesmír vypracujte následujícící fotografické cvičeníHotové fotografie pojmenujte vždy číslem úkolu a písmenem dle označení v zadání (tj např. 1A, 1B, 2A, 2B atd.) a pošlete mi je do 3. ledna na email bicak@prirodniskola.cz nebo je vezměte s sebou na nějaké flashce nebo disku na Vesmír. Je mi jasné, že to pro některé bude možná obtížné, proto mi klidně kdykoliv volejte na číslo 777 857 389 o radu. ;) Úkol se sice jmenuje FOTODVOJICE, ale rozumí se tím, že máte vyfotit dvojice (případně trojice) snímků, znamená to tedy, že by měl každý vypracovat úkol sám. :)

Vyberte si svůj oblíbený hraný film a z něho vyberte část dlouhou 5 minut (stačí si poznamenat časy). Nedoporučuji sekvenci, v níž se moc mluví, nebo v níž se stále vracejí tytéž záběry (třeba dialog 2 postav v kavárně). Naopak vhodné jsou dynamičtější dějové pasáže bez dialogů, v nichž postava někam putuje, nebo před někým uniká. Tento film si vezmněte s sebou na Vesmír na DVD nebo flashce.

Těším se moc a díky!

Matouš