ZVEME VÁS: Derniéra divadelní hry Terezínské zvony

Divadelní představení v unikátním prostoru terezínské půdy v místech, kde se v době ghetta odehrávaly půdní představení. Prostor se pro veřejnost otevírá na jediný večer po 70 letech!

Půda domu č.p. 266 v Terezíně dodnes skrývá zbytek kabaretní scény z doby ghetta. Poprvé po 72 letech ji bude možné nejen veřejně navštívit, ale i přímo v tomto prostoru shlédnout dvě divadelní představení, setkat se, symbolicky se vrátit do dob, které byly plné nejen temnoty, ale i odvahy a solidarity obyčejných lidí.

pátek 13. října, ulice Palackého, dům č.p. 266 Terezín

  • 17:30 Jak daleko je daleko - léto Ludvíčka Adlera
    Záludňáci ZUŠ Litoměřice
    Hra Lenky Pařízkové na motivy knihy Arnošta Lustiga Zloděj kufrů. Ústřední linií knihy Arnošta Lustiga je příběh Ludvíčka a Markétky, kteří se snažili přežít a nezoufat. Inscenací není ani tak "oživením" prostředí terezínského ghetta, jako spíš zpodobněním křehkého a zároveň silného vztahu, který balancuje na hranici přátelství a první lásky.
  • 18:30 Terezínské zvony 
    Gymnázium Přírodní škola z Prahy
    Divadelní hra Františka Tichého o životě chlapců z terezínského domova Nešarim v době druhé světové války. Silný příběh o tom, jak se kamarádství a odvaha utkaly s temným osudem. Děj vycházející z dobových reálií doplňuje několik zhudebněných básní napsaných dětmi v ghettu.

Jedná se o jednorázovou akci, po které bude prostor pro veřejnost opět uzavřen a rekonstruován.

Vstupné dobrovolné. Kapacita půdy omezena.

Rezervaci místa lze provést zde.

Všechny zájemce zve Gymnázium Přírodní škola ve spolupráci s Nadací Leo Becka a ZUŠ Litoměřice