ZVEME VÁS: Řeka, která teče pozpátku 19. září

Zveme vás na reprízu divadelní hry pro děti i dospělé na motivy knihy současného autora Jeana-Clauda Mourlevata. Podaří se malému Tomkovi najít vodu, která dává nesmrtelnost? Odhalí tajemství Hannah?

Tomek má jediného přítele, starého moudrého vesnického písaře, Hannah miluje svého žlutomodře zbarveného ptáčka, jedinou památku na zemřelého otce. Ti dva se nakrátko setkají v Tomkově krámku, kde chce Hannah koupit živou vodu z řeky Kžar… Tak začíná Tomkovo hledání řeky Kžar, a hlavně tajemné Hannah, která mu stále uniká. 

Jean-Claude Mourlevat, původním povoláním učitel a divadelník je jedním z nejzajímavějších autorů pro děti a mládež v současné Francii. Inspiraci ke svým příběhům často čerpá z pohádkové mytologie, vypráví je však živě a současně. Moderní příběh čerpá z odvěkých zdrojů, ale i z dětské touhy po dobrodružství, mořích, pouštích, přátelství a lásce. Najdou se dvě dospívající děti?

Představení pro děti i celou rodinu podle knihy současného autora Jeana-Clauda Mourlevata vzniklo v rámci uměleckých projektů Gymnázia Přírodní škola v lednu 2018. 

Hrají: studenti Ksí - primy Přírodní školy
Režie a autor scénáře: František Tichý
Asistent režie: Matyáš Prokopius
Hudba: Vít Novotný a studenti Přírodní školy
Scénografie: Magdalena Bartáková a Kateřina Urbánková