ZVEME VÁS: Přednáška Výchova holek 18. ledna

Občanský spolek Potichounku a Přírodní škola zve na seminář Mgr. Vlad'ky Bartákové, PhD. 

Event on Facebook

„VÝCHOVA HOLEK"
aneb jak vychovávat holky a nepřijít o rozum 

středa 18. ledna v 18:00–20:30, prostory Přírodní školy

Na seminář se prosíme rezervujte v rezervačním systému.

  • dozvíte se o klíčových obdobích ve výchově dcery, o vývoji ženského mozku a důvodech typického chování děvčat 
  • získáte povzbuzení, že když se vaše děvčata chovají jako "emocionální bytosti", "odmlouvající panovačné královny" nebo "upovídané intrikující švitořilky", neznamená to, že jsme špatní rodiče nebo že je dítě v nepořádku 
  • zodpovíme otázky "Proč obvykle děvčátka ohrnují nos nad klučičími hrami?", "Proč mají holky obvykle menší ochotu jít do konfliktu a raději se stahují, ale při dospívání se servítky neberou a bez obav na nás ječí?, "A co všechno vlastně čeká rodiče při dospívání dcer? 
  • Seminář odpovídá nejen na příčiny chování holek, ale přináší i řadu podnětů, jak s děvčaty zacházet, aby se neponičilo jejich ženství a zároveň rodiče přežili jejich vychovávání bez úhony. Soustředíme se také na nezastupitelnou roli muže v klíčových obdobích výchovy holek - co a jak nají otcové dcerám sdělit, aby šly holky do světa bez obav a se sebedůvěrou - MUŽI V AUDITORIU VÍTÁNI. 

 

Lektorka: Mgr. et Mgr Vlad'ka Bartákova, PhD , psycholožka a psychoterapeutka, matka čtyř děd Rodinné centrum Praha (www.rodinnecentrum.cz) Vystudovala na Univerzitě Karlově v Praze jednooborově sociologii a psychologii, v postgraduálním programu Sociální psychologie získala doktorát. Je členkou Českomoravské psychologické společnosti. Pracuje v Poradně pro ženy v tísni Aqua vitae, kde se věnuje převážně terapeutické práci se ženami trpícími postabortivním syndromem. Odborně se zaměřuje na krizovou intervenci a terapii traumatu - zvláště následků časné ztráty dítěte. Dlouhodobě spolupracuje s Rodinným centrem Praha, kde vede semináře a pobytové kurzy zaměřené na rozvoj partnerských a rodičovských kompetencí. Je vdaná a má čtyři syny, má ráda mladou českou ilustrátorskou scénu a kvalitní čaj.