ZVEME VÁS: Premiéra hry Továrna na absolutno

Blíží se premiéra nejnovější divadelní hry našich studentů*ek. 🎭

„Překvapivá aktuálnost rizik technologického vývoje, válečných konfliktů, slepé mocichtivosti nebo náboženského fundamentalismu nás přiměla k dramatizaci antiutopického románu Karla Čapka Továrna na absolutno,“ říká autor dramatizace student Johan Březka.

Zveme vás ve středu 21. února od 18:00 v Památník ticha.

 

Jednoho jarního dne o čtyřech hodinách odpoledne jsem dopsal RUR; načež jsem s úlevou odhodil péro a šel se projít na Nebozízek. Nejprve mi bylo pěkně volno, že jsem se zbavil dřiny; z toho se vyvinul jakýsi pocit prázdnoty a posléze jsem shledal, že se nesnesitelně nudím. I řekl jsem si, že mám den beztoho zkažený a že tedy půjdu raději domů a napíši do novin fejeton.

V říjnu 1926 Karel Čapek Tak popisuje Karel Čapek počátky své Továrny na absolutno – prvního ze svých antiutopických románů. Jeho témata, ať už jsou to rizika technologického vývoje, válečných konfliktů, slepé mocichtivosti nebo náboženského fundamentalismu, jsou dodnes až překvapivě aktuální. Právě tato aktuálnost díla nás inspirovala k jeho dramatizaci. Johan Březka, Gymnázium Přírodní škola

 

21. 2. 18:00 Nádražní hala

Autor: Karel Čapek

Scénář: Johan Březka

Režie:František Prokop, Johan Březka