ZVEME VÁS: Dětství pod znamením hvězdy: Eva a Petr Ginzovi

Petr Ginz, jehož devadesáté výročí narození si v těchto dnech připomínáme, byl výtvarně i literárně mimořádně nadaný chlapec z česko-židovské rodiny, který nepřestal tvořit ani v Terezínském ghettu. Jako šestnáctiletý byl zavražděn v plynové komoře koncentračního tábora Birkenau. Jeho kresba "Pohled z Měsíce na planetu Zemi" se stala symbolem dětských obětí holocaustu. 

Petrova sestra Eva, dnes Chava Pressburger, odešla po válce do Izraele a stala se uznávanou výtvarnicí. Z Petrovy pozůstalosti publikovala knihu "Deník mého bratra" a dobrodružný román "Návštěva z pravěku".

Komponovaný pořad "Dětství pod znamením hvězdy" přibližuje osudy obou sourozenců prostřednictvím jejich vlastních textů a deníkových záznamů, které zazní v podání studentů Gymnázia Přírodní škola. O Petru Ginzovi promluví František Tichý, autor knihy "Princ se žlutou hvězdou". Výtvarné dílo Chavy Pressburger představí německá kunsthistorička Ilka Wonschik, jejíž kniha o životě a díle Chavy Pressburger právě vychází česky v nakladatelství Trigon, které celý večer pořádá.

Event on Facebook

úterý 20. února 2017 od 19 hodin
Kavárna Liberál
vstup volný

Spolupořadatelem události je Terezínská štafeta, dlouhodobý projekt Gymnázia Přírodní škola.