ZVEME VÁS: Bubnování pro Bubny | sobota 16. října

Letos je to právě 80 let, kdy přes peron stanice Praha-Bubny opustilo Prahu na 50 000 občanů, kteří měli původ odsouzený k jinému konečnému řešení, než měli jejich spolužáci v obecné škole. Připomínat a varovat před tím, co se opakuje... V sobotu 16. října 2021 v 17.00 můžeme společně vyjádřit svůj postoj k mlčení, které bylo spolupachatelem masové vraždy. Zveme vás na Bubnování pro Bubny, které tradičně podporujeme a pořádá ho Památník ticha Nádraží Bubny.

Může jít o obrázek 5 lidí

Milí přátelé Památníku ticha,
rok se s rokem sešel, je tu zase podzim a s ním i rostoucí covidové statistiky. 16. října minulého roku se prostor před nádražím Bubny rozezněl improvizací Jaroslava Kořána, obklopeného desítkami bubínků bez bubeníků.
Letos věříme, že orchestr pro rušení pasivního přihlížení mlčící většiny sestavíme - i s Vámi.
Rok co rok bubnujeme před nádražím, abychom připomenuli, že přes peron stanice Praha-Bubny opustilo Prahu na 50 000 občanů, kteří měli původ odsouzený k jinému konečnému řešení, než měli jejich spolužáci v obecné škole.
Letos je to právě 80 let!
16. října roku 1941 odešel cestou, dnes střeženou Bránou nenávratna Aleše Veselého, první pražský židovský transport. Prvních 5000 „vyvolených“ putovalo do ghetta v Lodži. Polovina z nich tam nepřežila první zimu.
24. listopadu 1941 bylo založeno ghetto Terezín. Říjen a listopad jsou tedy měsíce, které letos žijí vzpomínkami 80. výročí počátků židovských deportací z Čech.
K tomuto výročí spojily své programy paměťové instituce. Budeme společně vzpomínat v Praze, Terezíně a Brně.
Připomínat a varovat před tím, co se opakuje...
16. října 2021 v 17.00 můžeme společně vyjádřit svůj postoj k mlčení, které bylo spolupachatelem masové vraždy. Bylo a může být zas.
Věříme, že nás přijdete podpořit a že společným úsilím opět potlačíme ticho obecné nevšímavosti i vlastní nemohoucnosti.
Za týden už jistě budeme vědět, jak to leteos bude s opatřeními proti pandemii hned po volbách, kdo volby vyhrál i kdo prohrál v cause Ferdinand Peroutka. Budeme bubnovat za minulé i současné, budeme bubnovat za nás a náš názor na dobu, kterou prožíváme. Budeme také odhalovat další fotografie Pavla Diase. Letos navíc vše vyvrcholí koncertem. Maxiorchestr obohatí Bára hrzánová, Jiří Stivín, sudenti Přírodní školy. Tam Tam Batucada a další neznámi, ale skvělí muzikanti.