Zasloužené prázdniny

 

Čeká nás týden odpočinku. Ale snad i čas ohlédnutí a vděčnosti za to, co se zatím podařilo. Přijde mi jako zázrak, že jsme přestěhovali školu, společně prožili perfektní úvoďák i expedici, učili se čtyři týdny ve Stromovce (na což jsme se již mnoho let chystali, ale nikdy nenašli dost odhodlání), stali se propagátory učení venku, dotáhli přípravu dalšího čísla Vesmírného kurýra, rozjeli práci studentské rady, odprezentovali výsledky expedičních výzkumů na třech školách i rodičům ve Stromovce. A dokonce – navzdory sobě i době, se s mladšími ukryli na týden v horách, ve dnech, kdy už se svět kolem nás pomalu vypínal.

Myslím, že nás to zase mnohem víc sblížilo, ukázalo, jak důležitým darem je pro nás každý člověk kolem nás i celé naše školní společenství. Neobešlo by se to bez vaší podpory a vstřícnosti. Nejen vás všech kluků a holek, jinochů a dam, ale i rodičů a přátel a především skvělých učitelů. Srdečné díky vám všem, patříme k sobě.

Všechno nové a nejisté je vždy výzvou a ne důvodem k rezignaci. Vždycky se dá něco dělat a na nás je a znovu a znovu bude překonávat svoje mentální bariéry, hledat nové řešení i odvahu a zodpovědnost k jejich realizaci. Tak se mohou i jakkoliv temné časy proměnit v báječné dobrodružství ne společné cestě k Věčnosti.

Přeji vám všem krásné dny, zůstávejme spolu!

František

 

 

P.S: I během podzimních prázdnin bude možné konzultovat s učiteli a řešit případné problémy, je to také ideální čas na vypracovávání B a C podmínek. Je třeba se ale s učiteli domluvit, standardní on line konzultace nebudou fungovat, ale když se domluvíme, rádi vám vyjdeme vstříc. 

Konkrétně by vám na školní mail měly přijít přehledy - náměty plnění podmínek do některých předmětů, nějaké poznávačky bude možné on line plnit i během prázdnin, tak sledujte e-mail alespoń občas