Výjezd na Vesmír v Orlických horách

Na letošní zimním výjezd opět zamíříme do Orlických hor na chatu Vesmír
od neděle 4. ledna 2015 do neděle 11. ledna 2015.

Aktuální fotky a zážitky, pokud to technické možnosti dovolí,
budeme moci během výjezdu najít na Facebooku Přírodní školy.Sraz:
v NEDĚLI 4. ledna v 8:30 na Hlavním nádraží u knihkupectví Neoluxor (cesta vlakem: Praha – Hradec Králové – Častolovice – Rychnov nad Kněžnou; dále  pěšky, batohy autem)  

Příjezd:
v neděli 11. ledna v 16:45h na Hlavní nádraží (R 944),rozchod po nástupu u Neoluxoru

Program:
realizace skupinových uměleckých projektů (divadlo, film, tanec), sjezdové a  běžecké lyžování v případě příznivého počasí, příp. výlety po okolí (hřebeny  Orlických hor), sport, hry, hudba, projekce filmů

S sebou:
oblečení úměrné klimatickým podmínkám a zaměření výjezdu. To zahrnuje i vhodné boty (pohory); lyže (sjezdové lyže s aktuálním potvrzením o seřízení vázání na  hmotnost studenta - nutné), přilbu (viz níže); přezůvky, psací a kreslící potřeby,  věci na učení dle rozvrhu (mí: Čj, Aj, F; lambda:Ov, Nj/Rj; kappa: ZSV, Čj), šátek, index, kartičku zdravotní pojišťovny (stačí kopie), potvrzení o bezinfekčnosti, svačinu na cestu (první společné jídlo bude nedělní večeře), spacák (karimatka  není nutná), baterku (čelovku), četbu na volné chvíle; všechno potřebné na práci  na projektech (scénáře, hud. nástroje, kamery, kostýmy…).

Ubytování:
DCŽM Vesmír, Jedlová 266, 517 91 Deštné v  Orlických horách (cca 2 km od obce Deštné v Orlických horách)

Cena výjezdu:
2900,- Kč (+ skipasy, viz níže), prosíme platbu v hotovosti při odjezdu v neděli 

Lyžování:
pro lyžování jsou vyhrazeny 2 nebo 3 dny (podle množství práce na uměleckých projektech). Studenti byli podle zájmu a možností rozděleni do skupin. Snažíme se  tímto způsobem vyjít vstříc všem, kteří by rádi ušetřili peníze za ski-pasy. Běžecké  lyžování je skutečně levnější varianta. Varianty jsou tyto:

  1. Turistické běžecké lyžování
  2. Kondiční běžecké lyžování
  3. Sjezdové lyžování


Turistické lyžování 
obnáší náročný pohyb na běžkách, které dobře „drží“, ale moc  nekloužou. Výlety po okolí.

Sjezdové lyžování/snowboarding bude probíhat v areálu Deštné

POZOR! Snowboardisté i sjezdoví lyžaři musí mít ochrannou přilbu, bez ní nebudou  puštěni na svah. Studenti primy (Mí) nemohou jet na snowboard, pouze na  sjezdové lyže nebo běžky.

Nejedná se o lyžařský výcvikový kurz, nebude tedy probíhat výcvik.

Peníze na vleky vybereme od studentů hromadně na výjezdu. Ceny jsou podle  ceníku na webových stránkách 920 Kč/ 2 dny nebo 1120 Kč/ 3 dny (každý rok se  nám podaří domluvit nějakou skupinovou slevu, ale protože se aktuálně nemůžeme  do střediska dovolat, budeme to řešit na místě).

 

S případnými dotazy se můžete obrátit na Františka Tichého (603995726) - organizace
nebo Lindu Langerovou – lyžařská část.