Výjezd na Paseku 2018

Vážení rodiče, milí studenti,

od soboty 28. dubna do pátku 4. května 2018 se celá škola kromě lambdy vypraví na povinný studijní
výjezd na Českomoravskou vrchovinu. 

Hlavní náplní výjezdu jsou programy probíhající ve volné přírodě zaměřené na průzkum ekosystému, a komplexně pobyt v přírodě pohledem různých oborů (oheň z pohledu fyziky a chemie, tepelný komfort a klimatické podmínky, orientace v mapě a přírodě, vaření v přírodě ad., filozofie a vztah člověka k přírodě). Kromě toho proběhne v každé třídě 6 hodin běžné výuky vybraných předmětů a plnění podmínky ekosystém. Jeden den podnikneme celodenní výlet do Pelhřimova, kde navštívíme plavecký bazén a absolvujeme vybrané exkurze. V rámci aktivit navštívíme poutní místo Křemešník.

Sraz: v sobotu 28. dubna 2018 v 11:00 ve stanici Praha hlavní nádraží

Návrat: v pátek 4. května 2017 v 16:27 na Hlavní nádraží

S sebou: stan (dle domluvy), teplý spacák a karimatku, příp. i deku, teplé oblečení (na tomto výjezdu pravidelně sněží a teploty bývají blízko nuly; v letošním roce budeme více mimo tábor a to i mimo denní dobu) a boty do terénu i pro případ deštivého počasí (celodenní pěší výlety, orientační běh), dostatečnou zásobu jídla a pití na cestu (prvním společným jídlem je večeře, po cestě nebude možnost nákupu), ešus nebo jídelní misku, lžíci, nerozbitný hrnek, ostrý nůž (studenti ho budou potřebovat v rámci několik a programů a v rámci služby), baterku (pohyb v terénu i v noci), šátek, psací potřeby, blok, potřeby pro výuku (dle rozvrhu a dle pokynů učitelů), hygienické potřeby, plavky a ručník (návštěva bazénu, příp. i sauny) zákonným zástupcem podepsané potvrzení o bezinfekčnosti.

Přibalte také svou vybavenou KPZ, kterou budete potřebovat pro program. Doporučený obsah najdte zde.

Aktuální fotky a zážitky, pokud to technické možnosti dovolí, budete moci během výjezdu najít na Facebooku Přírodní školy. Případné dotazy prosím směřujte na Anežku Koutníkovou a Marka Maturu.

Podrobné informace najdete v emailu, který jsem rozeslali.

Výsledek obrázku pro výjezd na paseku přírodní škola