Tisková zpráva: Žáci vzkazují poslancům: Dostaňte nás ven

Studentský pyžamový happening a tisková konference doprovodí jednání o prodloužení nouzového stavu

Studentská iniciativa “Dostaňte nás ven!” pořádá ve čtvrtek 11. února 2021 od 8:00 hod. poblíž Poslanecké sněmovny v ulici Sněmovní happening na podporu petice Nesmíme obětovat děti. Žáci se budou za dodržování všech platných opatření procházet poblíž sněmovny v pyžamech a županech. S heslem “Dostaňte nás ven!” budou vyzývat poslance a další občany k podpoře. Pyžamo symbolizuje domácí prostředí, ve kterém se již několik měsíců distančně učí a heslo akce vyjadřuje prosbu, aby poslanci dětem a mládeži pomohli jejich sociální izolaci, vyplývající z karantény a distančního vyučování, prolomit. Na happening naváže tentýž den v 11:00 online tisková konference zástupců studentů, učitelů a rodičů. Studenti se budou vyjadřovat i k aktuálním návrhům úpravy protiepidemických opatření ve školství.

Happening a následná tisková konference navazují na petiční podpisovou akci “Nesmíme obětovat děti!”, která apeluje na vládu České republiky a další zodpovědné politiky a úředníky, aby začali neprodleně řešit tíživou situaci ve školství. 

Výzva “Nesmíme obětovat děti”, kterou připravili zástupci škol, místních samospráv, psychologů a organizací pracujících s dětmi, upozorňuje, že zavřené školy i zrušené volnočasové aktivity pro děti již dávno nepředstavují pouze ohrožení v oblasti kvality vzdělání, ale i zdravého osobnostního vývoje a psychického zdraví. Zároveň žádá vládu České republiky o umožnění venkovních vzdělávacích aktivit a mimoškolních zájmových aktivit pro děti.

Pod heslem “Dostaňte nás ven!” začala petici podporovat Studentská rada Gymnázia Přírodní škola. Apel na vládu nyní sdílí a podporují mladí lidé, rodiče i učitelé na sociálních sítích a vyzývají poslance, influencery, známé osobnosti a všechny občany, aby petici podpořili a vytvořili tak tlak na vládu. 

K dnešnímu dni výzvu vládě podepsalo přes 13 700 lidí.