Terezínské zvony v Terezíně 13.10.

Vážení rodiče, milí přátelé,

ani se mi nechce věřit, že po více než roce a půl hraní máme před sebou osmnácté představení. Turné do Tábora bylo mimořádné - na večer ve velké divadle cca 150 diváků, na dopolední představení pro školy 350, dalších 200 se muselo odříct... Skvělá spolupráce s techniky i všemi z týmu divadla, kteří se nám věnovali.
Kluci a holky se v projevu hereckém, ale i osobní hodně posunuli (což neznamená, že je to vždycky lehké...), nikdy jsme netušili, kolik lidí náš příběh osloví (odhadem ho během všech představení vidělo již cca 1100 diváků!).
Moc děkuji nejen všem dětem a oběma kolegům Vítkovi a Majdě, ale i vám všem, kteří jste nám hodně pomáhali, podporovali a drželi palce.
Nyní je před námi velké finále (i když některé děti by ještě chtěly hrát...) na místě, kde se od války divadlo nehrálo. Již nyní vypadá, že zájem bude velký a možná přesáhne kapacitní možnosti půdy, kde bude představení probíhat. Jsme rádi, že s námi vystoupí i kolegové z Litoměřic a organizací nás podpoří terezínští skauti.
Jak to bude probíhat pro nás? Ráno v pátek 13.10. by měly děti - herci a pomocníci přijít normálně do školy a učit se cca do 4. vyučovací hodiny. Pak si zajdeme na oběd a odjedeme do Terezína, kde proběhne příprava scény a zkouška.
Počítáme, že děti budou již na představení v 17:30, bezprostředně navazujeme my. Zakončení počítáme v 19:50, pak nějaké balení apod... Určitě se to spíše protáhne. 
A tady začínají prosby: především, kdo by nám mohl přivést pro děti menší večeři před představením (tj. cca na 17. hodinu nebo i malinko dřív) - něco jednoduchého malého trvanlivého do ruky (nechci, aby se před představením přejedly, pak jsou nepoužitelní). A hlavně nějaké dobroty po skončení (i když tam nějaké občerstvení bude, nechceme to nechávat náhodě), tj. to stačí až po té půl osmé.
Druhá prosba - zpátky už nic moc nejede, tak bychom byli rádi, kdybyste mi napsali, kdo se chystáte do Terezína autem a kolik budete mít volných míst. Nejen na odvezení našich dětí, ale i některých hostů, hlavně pamětníků (ty by bylo potřeba vzít až domů).
A také, jak hodně budete spěchat.
Ještě vše budeme ladit (je to ještě více než týden), ale přesto nebo právě proto budeme rádi za informace od vás.
Přeji vše dobré, ještě jednou děkuji za podporu a pomoc a těším se na setkání.
František Tichý