Terezínské zvony v červnu a na podzim

Vážení rodiče, milí studenti,

 

výlet i vystoupení v Třebíči proběhly i přes mnohá protivenství výborně. Zde je reflexe jednoho z VIP diváků:


Terezínské zvony ve mne zanechaly hlubokou stopu. Do detailu propracované představení živě navozuje atmosféru terezínského ghetta. Představení v třebíčské židovské synagoze jsem sledoval po boku Pavla Frieda, člověka, který tyto hrůzné okamžiky v dějinách lidstva prožil jako dítě na vlastní kůži právě v Terezíně. Viděl jsem v jeho očích slzy, viděl jsem jej souhlasně přikyvovat hlavou a viděl jsem i hrdost, s jakou vítal, že mladá generace na temnou minulost nezapomíná. Viděl jsem i naději, že poklidné soužití lidí různého vyznání není v současném světě utopií.  

Tak silné to představení bylo. 

Mgr. Pavel Pacal

náměstek hejtmana Kraje Vysočina

radní města Třebíče

 

V této chvíli jsou již zřejmé termíny dalších představení, o kterých jsem Vám již předběžně informoval. Především jsou to dvě představení pro školy ve středu 21.června dopoledne (9 a 11 h) a jedno představení pro veřejnost ve čtvrtek 22.června v 18:30.

Budeme rádi za podporu a na odpolední představení i za účast a pozvání vašich přátel, abyste viděli, jak se děti během roku a půl hrají posunuly…

Co se týče podzimních termínů, tak v městském divadle v Táboře hrajeme pro veřejnost večerní představení ve středu 20. září v 19:00 , ve čtvrtek 21. září dopoledne pak budeme mít představení pro školy + následný workshop.

Závěrečné dvě představení v Terezíně by měla proběhnout v pátek 13. října.

Ještě jednou děkujeme za vaši trpělivost a podporu, věřím, že dětem divadlo a cesty s ním dávají mnoho, stejně jako divákům, kteří mají možnost ho shlédnout.

Přeji klidné dny a vše dobré.

František Tichý