Svíčka pro Simona a Tomáše

Ahoj všichni,

v těchto dnech zažíváme nejen postupující temnotu, ale víc vzpomínáme na všechny, kteří nás opustili. Jakoby v těchto dnech jsme s nimi byli mnohem více propojeni… 

A my v Přírodní škole zvláště s našimi zemřelými kamarády Simonem a Tomášem.

Pojďte si s námi připomenout jejich památku toto úterý 3. listopadu 2020.

Každý, kdo chce a může, přineste a zapalte svíčku u Simonova stromu v Letenských sadech cca mezi 15:30 a 17:30. Vezměte si sebou i fixu (ideálně lihovku), protože tam na vás budou čekat bílé kamínky, na které můžete napsat svoje vzkazy.  Pak můžete na místě chvilku setrvat v tiché vzpomínce, prosbě… Prosíme jen, abyste se na místě neshlukovali a respektovali zavedená pravidla (příp. si vezměte i roušku).

Pokud zůstanete doma, můžete se připojit symbolicky na dálku tak, že zapálíte svíčku (ideálně na nějakém hezkém místě) a její fotku budete sdílet s ostatními. Stačí otevřít odkaz a přetáhnout do okna prohlížeče k dalším fotkám svou vlastní fotku vzpomínky - svíčky pro Simona a Tomáše.

V pondělí 2. listopadu by Tomáš oslavil 25. narozeniny , věčně veselý a kamarádský iotán. Kluk, na kterého bylo spolehnutí, nezkazil žádnou legraci, člověk ho měl rád po svém boku i v těžkých chvílích. Dodnes nikdo neví, proč v červnu před pěti lety z tohoto světa dobrovolně odešel…

Před pár dny to byl rok, co jsme vysadili červený dub pro našeho drahého Simona. Míána, který byl všem příkladem svou houževnatostí a kamarádskostí. Rok a půl bojoval s nádorem v mozku, za ten čas dokázal sám sebe proměnit a dozrát tak, jak mnozí nedokážou za mnohem delší život.

Oba kluci nás neustále učí, jak je život křehký, jak málo máme času, a že nemáme odkládat to, jak ho naplníme. Doufáme, že jsou ve všech našich radostech i trampotách pořád s námi a drží nám seshora palce.

Díky vám, kluci, chceme si na vás vzpomenout a být v těchto dnech ještě víc alespoň v duchu spolu!