Pondělní pozdrav a informace

Milí přátelé,

zdravím Vám takto na dálku místo osobně na společňáku. Nové časy vtrhly jako povodeň a na nás je, abychom se s tím vyrovnali.  Skoro se mi nechce věřit, že je to teprve týden, co jsme s omí hráli Podzimní příběh pro Waldorf a všichni se celkem v klidu scházeli a učili ve škole.

Dnes začíná nový týden, tak nový, že žádný z nás takový napamatuje. Nejpre praktické věci. Děkujeme všem za zpětné vazby, budeme to ladit a určitě už nyní můžete počítat s posunutím termínu pro vyšší stupeň do večerních hodin (to ale neznamená, že byste to měli začít dělat až večer, babička říkala, že si nejdříve mám udělat věci, do kterých se mi nechce, abych je už měl "z krku").

Co se týče Ný a UK, udělejte jen ten předmět, který máte mít (tj. hudebku nebo výtvarku a další budete mít příští týden). Kdyby bylo něco nejasného ideálně pište něbo volejte rovnou učiteli daného předmětu. Díky.

A teď pár dalších DŮLEŽITÝCH aktualit:

Spojil jsem se s paní Burgerovou z krizového štábu Prahy 7. Mám vyřídit důležitý apel:
abyste zrušili návštěvy babiček a dědečků a dalších seniorů v rodině i vás u nich, zajistili jejich domácí karanténu a taktéž jídlo ad. Osobní kontakt vás - mladých s nimi může být nebezpečný, protože u části z vás může onemocnění probíhat nepozorovaně, ale virus můžete šířit a pro nejstarší generaci to může být velmi nebezpečné.

Druhý je dotaz - prosba: Pracovníci ČVUT ve velkém míchají desifekci, aby byla k dispozici zdravotnickým a pečovatelským zařízením, příp. i domácnostem. Nemají ji ale do čeho stáčet. Proto, kdybyste věděli, kde sehnat plastové kanystry v objemovém rozmezí 5 - 50 litrů, příp. byste byli ochotní nějaké věnovat, dejte vědět.

A na závěr pár námětů: https://www.lidovky.cz/relax/zdravi/vyrobte-si-sami-doma-dezinfekci-radi-who-jeji-pripravu-zvladnete-z-bezne-dostupnych-surovin.A200227_153723_ln-zdravi_ele

https://www.viralsvet.cz/navod-jak-si-usit-rousku-a-jaky-material-zvolit-lide-se-nespolehaji-na-stat-a-siji/#Jak_vyrobit_rousku_Jaky_material_zvolit

P.S.: přípravu desinfekte dětem ukázal Marek ve škole už v pondělí, kdo chtěl dostal domů. Uvidíme, jestl se nám podaří "výrobu" rozjet tento týden, příp. dáme vědět. 

František 

tichy@prirodniskola.cz

603995726