Pondělí 14. března - projektový den

Zítra, tj. v pondělí se sejdeme všichni ve škole v 7:50 na společném shromáždění. Na něm popovídáme o Expedici a tom, co nového.

Potom si budete moci vybrat z pěti programů, kterých se zúčastníte.

1. Procházka k Vltavě, pozorování kormoránů, volavek, racků a dalšího vodního ptactva, cesta přívozem na Podbabu a pátrání po zaniklé trati na Pecce. (Marek M., František T.). Kdo byste uvažoval o tomto programu a máte, vezměte si dalekohled (ale není podmínkou).

2. Anglický konverzační program v centru Prahy. Vyzkoušíte si, jaké je to komunikovat přímo s cizinci, spolupracovat i s kamarády z jiných tříd (Petr M., Vítek N.)

3. Exkurze do Pečkárny - sídla pražského gestapa. Budete mít možnost navštívit jedno z nejobávanějších míst Protektorátu Čechy a Morava a dozvědět se mnohem víc, než v hodině dějepisu. (Tomáš O., Jára N.)

4. Matematika více než zajímavá. Program pouze pro studenty vyššího stupně. (Štěpán M.)

5. Tančící dům s Vladimírem Jiránkem. Po procházce na pražském nábřeží navštívíme výstavu kreslených vtipů Vladimíra Jiránka. A po ní si sami zkusíme nějaké vtipy vymyslet a nakreslit. Určeno přednostně pro studenty nižšího stupně. Kdo máte o program zájem a není to velký problém, vezměte si 70,- Kč na vstupné na výstavu.

Sejdeme se znovu ve škole kolem 13:15, oběd bude ve škole. Odpolední vyučování podle rozvrhu mají jen lambdáni, ostatní se budou chystat na výjezd do Poličky (vy, co máte něco na výjezdu na starosti, zkuste si prosím udělat po obědě čas).

Přeji hezký zbytek neděle, těšíme se na vás.