Pomáhejte s námi!

Dobré ráno, milí přátelé, dneska to bude trochu agitka. Každý z nás určitě prožívá současnou dobu jinak. Někdo se modlí, aby to už co nejdřív skončilo, někdo je nadšen, že má konečně čas na rodinu nebo čtení, většina z nás se ale ptá, co mám vlastně teď dělat (nebo naopak nedělat).

Ale řada z vás cítí, že by i v současném zpomalení a omezení byla ráda užitečná (možná i ti z vás, co mi píšete, že se děsně nudíte J ). Proto jsme již ze začátku vymýšleli a organizovali, jak je možné přispět rukou a hlavou k dílu a budeme rádi, když se i nadále zapojíte.

Takže co se už povedlo a co běží nebo se chystá:

Roušky pro Pyšely: to bylo hned na začátku a klaplo to skvěle, díky Andree, Aničce G., rodině S. a M., ale i Mari a dalším se roušky pro děti i zaměstnance ušily a dostaly až na místo už za dva dny.

Pomoc seniorům na Praze 7 rouškami: do toho jsme se zapojili jako pomoc úřadu P7 a zjišťovali, kolik starších osob bydlí v jakých SVJ a BD (schválně, kdo z vás pozná, co je to za zkratky?), jejich kontakty a předání dalším dobrovolníkům, kteří jim roznesli hned v prvních dnech nouzového stavu roušky. Ale tato pomoc nárazově pokračuje dodnes, velké díky Miře, která nejen šije a šije, ale i dokáže dodat roušky seniorům kolem Letné až do bytu.

Procvičovací materiály pro klienty psychiatrické nemocnice v Kosmonosech, kde kamarádka pracuje jako terapeutka, vytvořili naši ksíáni. Šlo o testíky a intelektové úkoly, které pomohou pacientům zůstat mentálně svěží a pracovníkům snad trochu ulehčí práci. Díky všem (a kdyby měl ještě někdo chuť nějaké materiály tvořit, napište mi, upřesním zadání).

Pohádky a povídky (případně komiksy) pro pyšelské děti: to bylo trochu zklamání, zatím se ke mně dostala jen jediná pohádka od Mari (díky), pár se jich chystá, ale jinak se nikdo nechytil. To mi přijde škoda, protože příběhy mají velkou moc a to, že vy něco napíšete a někdo jiný to poslouchá, dává radost a naději všem. Tak kdyby to ještě někoho oslovilo, určitě se ozvěte.

A co dál?

Šijete roušky? Na úřade P7 je jich pro místní občany pořád nedostatek. Ale určitě i všude kolem vás, budu rád, když mi napíšete, pro koho všeho jste našili a rozdali a pokud byste náhodou měli nadbytek, určitě společně najdeme potřebné.

Linka studenti seniorům – jsme s vámi a pro vás: to je zatím na začátku a týká se to zatím studentů vyššího stupně, kterým jsem psal před pár dny mail. Moc díky všem, kdo se ozvali, detaily ladím s úřadem a snad již brzy dám vědět co a jak.

Pomozte Baobabu - výzva pořád trvá, více na http://www.prirodniskola.cz/aktualne/archiv-aktualit/zachranme-baobab-dalsi-male-nakladatele/ . Je to snadné a uděláte radost knihám i sobě.

Máte další tipy nebo nápady? Nebo už něco děláte a uvítali byste pomoc (asi je reálná hlavně na dálku)? Určitě napište na tichy@prirodniskola.cz a podělte se.

Moc díky, určitě je důležité i držení palců a modlitby a to do toho se může zapojit každý.

Tak hezký den a ať to dnes i v dalších dnech všechno společně zvládneme.

 

František a Matyáš L. (za EK)