Podpořte s námi Baobab a další malé nakladatele

Milí přátelé, Vánoce se blíží a tak jsem vás chtěli znovu poprosit, jestli byste nakupování nespojili s podporou našich spřátelených organizací - nakladatelství Baobam, Papelote a další.

Zde nabídka od prvního z nich:

Vánoční pozdrav z nakladatelství Baobab: Připravili jsme dárek pro nás i naše čtenáře – nový eshop

https://www.baobab-books.net/

 

* přehledné rozdělení, nově nafocené ukázky, platba kartou

* poštovné při objednávce nad tisícovku zdarma

* možnost vyzvednutí v knihkupectví v Oldřichově ulici na Praze 2

 

Zde jen pár zajímavých tipů z mnoha dalších knih:

 

Venku

Alternativa ke všem on-line výukám.

Pojďte ven a vezměte s sebou knihu Venku!

Kolem nás je tolik věcí, které stojí za objevení. Cesta do světa geologie, botaniky, zoologie, astrologie a mnoha dalších oborů. Venku není encyklopedií, která by odpověděla na všechny otázky, ale nabádá k výpravám do okolí, učí se ptát a poznávat.

 

Rabínův kocour

Dárek nejen pro milovníky komiksů.

Rabínův kocour sežral mluvícího papouška a od té doby břitce glosuje dění kolem sebe a polemizuje na nejrůznější témata. Komiksy Joanna Sfara potěší nejen milovníky koček a židovského myšlení. Jsou plné slunce, barev, lehkosti a humoru – a také překvapivě hlubokých filosofických, etických i náboženských otázek.

 

To je historická Británie

Novinky z řady To je... - Texas a historická Británie!

S Miroslavem Šaškem za historií ostrovního království Britská historie je dlouhá, slavná a bohatá, ale také sebevědomá a svébytná – jak už to s ostrovy bývá. Řadu průvodců To je… uzavřel autor titulem vzdávajícím hold ostrovnímu království.

 

Rufus zálesák

Kdo v Čechach nikdy netrempoval? Skvělá knížka nejen pro nejmenší zálesáky, ale pro všechny kdo chodí do lesa. Obrazová kniha pro předškoláky a menší školáky.

 

Labyrint nedokončených setkání

Dobrodružný příběh ze současného i protektorátního Terezína, jehož autorem je František Tichý. Vychází v edici 13+

 

Wenjack

Není to úplně vánoční příběh… Wenjack z kmene Obžibvejů by si přál vrátit se ke své rodině a utíká z indiánské internátní školy. Reálný příběh z kanadské divočiny.