Podmínky 1. trimestr - Bi, F, Ch - Mí

 

Bi – 5 podmínek

A1 – splněno prezentací o ptácích a výpisky v sešitě

A2 - bude dokončeno před koncem 1. trimestru – plněno prací v distančním studiu (úkoly)

A3 – opakovací podmínka, povinná – souhrn, možnost plnit online zkoušením po malých skupinách, zkoušením při osobních konzultacích nebo samostatnou prací doma

B1 – Etologie živočichů, ZOO – většina má splněno

 

8 dalších možných nepovinných podmínek:

B4 – poznávačka obratlovců – zkoušení je možné nahradit přípravou „zkoušecí prezentace“ – dejte vědět, kdo byste měl zájem !!! CO NEJDŘÍV!!!

B6 – poznávačka rostlin – distanční formou, pokyny k plnění dostanete během příštího týdne

B7 – poznávačka hub – online zkoušení v nabídnutých termínech, seznam k naučení a termíny budou během příštího týdne

B16, B18, B19 – domluvte se, když budete chtít plnit

B21 – online přednáška, typy vám napíšu během příštího týdne

C1

 

Ch – 3 podmínky

A1 – povinná, možno plnit zkoušením online nebo při osobních konzultacích

A2 - bude dokončeno v týdnu po prázdninách – plněno prací v distančním studiu (úkoly)

A3  – ústní zkoušení po malých skupinkách(2 – 4) online nebo při osobních konzultacích, 2. polovina listopadu, podklady pro přípravu dostanete předem

B2 – aktivita do hodiny – opakování organické chemie - je možné vytvořit aktivitu do online hodin nebo pro samostatnou práci doma

další možnosti:B6 – stačí pečlivá příprava, B13 – online přednáška(dám typy), C1

 

F – 5 podmínek

Obě povinné Áčkovky (A1, A2) určitě stihneme. Nepovinnou podmínku A3 bychom stihnout měli (chtěli), ale, protože je delší, tak ji možná nestihneme. Takže minimálně dvě béčkovky budete potřebovat.

Po prázdninách proběhne ověření vašich znalostí podmínky A1. (Zatím nevíme, v jaké podobě.)

Z Béčkových (případně Céčkových) podmínek můžeme doporučit k plnění následující (a v případě potřeby se směle ozvěte a doladíme konkrétní podobu):

B4: Vedení vyučovací hodiny - Po domluvě s Františkem můžete vést vyučovací hodinu v nižších ročnících (nemohou dělat všichni, kvůli omezenému počtu hodin – už jich moc nezbývá)

B6: Fyzikální pomůcka - Když jste doma, můžete si snadno na internetu vyhledat mnoho fyzikálních pomůcek, které se dají vyrobit a využít při probíraném tématu. Pokud by vás některá zaujala, domluvte se s námi na její výrobě.

B7: Studijní pomůcka - Pokud vám vyhovuje učit se tím, že si zpracujete látku formou pojmové mapy, můžete to spojit s plněním této podmínky. Jiná zpracování studijní pomůcky jsou samozřejmě také možná.

B9: Odborná přednáška - Přednášky rušeny nejsou, ale konají se online. Pokud chcete plnit tuto podmínku, domluvte se na konkrétní přednášce, na kterou se budete koukat. Nejsou tím myšleny záznamy z přednášek z minulých let. Můžeme vám doporučit např. Filosofické problémy fyziky (MFF UK) nebo Fyzikální čtvrtky (FEL ČVUT), ale i jiné přednášky jsou možné. Můžete se účastnit přednášek i v cizím jazyce.

B12: Měření s mladším žákem - Měřit nějaký experiment a zapsat z něho protokol můžete společně vlastně i na dálku, pokud se na plnění podmínky budete oba aktivně podílet. Pokud máte doma mladšího sourozence, o to to pro vás bude snazší. Pokud budete chtít s někým na dálku propojit, dejte vědět. Příp. možná další týden bude možné, abyste se s ním v Praze potkali i fyzicky, pokud to opatření dovolí.

B13: Fyzikální chyby ve filmech - Pokud čas doma trávíte koukáním na filmy (případně seriály), můžete zpracovat, jakých fyzikálních chyb se autoři dopustili. Nebo naopak můžete vyzdvihnout fyzikální kvality daného snímku.

B14: Cizojazyčná literatura - Jestli nechcete koukat na přednášky, můžete si o odborném tématu raději přečíst z dostupných internetových časopisů. Je třeba si to ale nechat předem schválit (rozsah, odbornost ad.)

B18: Řešení složitějších úloh - Pokud se chcete vážně učit fyziku, můžete si nechat zadat složitější úlohy na dané fyzikální téma. Pro začátek můžete dostat několik řešených příkladů, ke splnění ale musíte další vypočítat samostatně. Lze spojit se splněním dané Áčkové podmínky.

C3 - Historie fyziky - Bohužel nejsou otevřené knihovny, ale pokud by vás zajímalo nějaké období, postava nebo objev ve fyzice, můžete po domluvě dané téma odborně zpracovat a získat za to podmínku. Doporučuji neodchylovat se příliš od probírané látky (proč se učit něco dalšího, když můžete mluvit o něčem, o čem už něco víte).