Ný OV podmínka A7 zadání

Podmínku A7 tvoří ve škole vyplněný test "Etiketa v divadle, kině a restauraci" a doma vypracovaný text do portfolia věnovaný společenským zásadám při cestování.

Text do portfolia má dvě části.

První je krátké písemné zamyšlení nad tím, co jste vypozorovali během jedné běžné cesty hromadným dopravním prostředkem např. na cestě do školy (tramvaj, vlak). Všímejte si, jak se lidé chovají k ostatním lidem, jak tráví svou cestu, zda neobtěžují své okolí, lidé jakého pohlaví a jakého věku stojí a sedí. Pokuste své zamyšlení přibližně vyčíslit (např. z 20 sedících cestujících bylo 14 mužů, z nich mohlo být maximálně 5 v důchodovém věku. Ve stejnou dobu 10 žen muselo zůstat stát). Rozsah přibližně 50-150 slov.

Druhou částí bude návod "Zásady správného cestování", který zpracujete formou komiksu nebo ilustrovaného plakátu. Nabídněte v něm návod cizinci z jiné kultury, co je v České republice normou společenského chování při cestování. Inspirovat se můžete zápisky z hodin nebo videem Ladislava Špačka z pořadu Etiketa. Po domluvě je možné zpracovat i jiné prostředí než hromadný dopravní prostředek. Termín odevzdání 18. 2. 2016.