Mí Otevřený dopis poslancům

Milí Míáni,

 

vaše třída byla vybrána mezi třemi z celé republiky, aby se účastnila 1. ročníku žákovské konference v Poslanecké sněmovně s názvem "Co pro mě znamená svoboda a demokracie". V rámci konference navštívíme 7. dubna Poslaneckou sněmovnu, diskuzi z politiky bude s největší pravděpodobností moderovat moderátor prezidentských debat Václav Moravec. Naším úkolem je formulovat jeden nebo více otevřených dopisů poslancům, kteří byli zvoleni v Praze, resp. v místě vašeho bydliště.  Dopisy budeme poslancům nebo jejich asistentům předávat osobně.

Promyslete téma dopisu a přes prázdniny zkuste napsat první verzi, kterou prodiskutujeme ve škole. Znění dopisů budeme finalizovat během středečního programu. Jak vidíte, moc času nemáme, ale konference za to stojí. 

Na odkazu níže najdete seznam poslanců zvolených za Prahu. U každého poslance je uveden výbor nebo komise, ve kterých může ovlivňovat tvorbu zákonů nebo kontrolovat činnost důležitých úřadů. Můžete sice napsat Andreji Babišovi, Karlu Schwarzenbergovi nebo bývalému pražskému primátorovi Bohuslavu Svobodovi, ale možná méně známí a méně vytížení poslanci budou mít větší prostor se vašimi názory zabývat. Témat je přitom více než dost - státní maturita, uprchlická krize a řada dalších.

https://www.psp.cz/sqw/snem.sqw?id=581