Mí - D - podmínky

Podmínky pro III. čtvrtletí z dějepisu. Test z A7 budeme bohužel psát až 13.3., což je poněkud moc blízko podmínek a omlouvám se za to. Budu se snažit, aby nebyl příliš náročný. A bude možné si jej ještě ve středu či čtvrtek případně opravit.

Podmínek máte mít celkem 10, budete tedy potřebovat tři B podmínky.

Připomínám, že můžete plnit B1, zadat si plakát, případě do podmínek již velmi omezeně referát. Do třetích podmínek by také měla být četba. Pokud jste ještě nic nezačali číst, tak to na posldení chvíli nehroťe, bylo by to na úkor kvality.

Celkem snadné na plnění jsou podmínky C1 a C2, ty si můžete ještě zítra zadat.

Dle mého názoru je zajímavá i podmínka B4 - stačí najít nějaký pomník, pamětní desku a vyfotit, popsat komu nebo čemu je věnovaná a jak je místo vnímáno, zda tam bývají nějaké vzpomínkové akce, nebo je naprosto opuštěné a zapomenuté. Pokud se k pomníku vztahují nějaké kontroverze, tak na ně upozornit (např. Maršál Koňěv v Dejvicích, pomník Františka I. na Smetanově nábřeží, pomínk Letcům II. sv. války na Malostranské atd...). Určitě u svého bydliště máte nějaký pomník nebo pamětní desku kolem, které často chodíte a nevíte o ní vůbec nic.