Letní akce s Přírodní školou

Vážení rodiče, milí studenti,

tak jako každoročně, plánujeme i letos během letních prázdnin několik dobrovolných akcí pro naše současné nebo bývalé studenty. Jejich rozsah se finálně naplánuje podle toho, kolik dětí se kam přihlásí, tak nyní jen orientačně:

Na pár dní v týdnu od 8. do 13. července uvažujeme o klasickém pobytu ve Svatém Janu pod Skalou. Práce na zahradě a u zvířat, návštěva berounského akvaparku, výlet do okolí, společné čtení a hry…

Pokud vyjde sboru Čhavorenge jejich letní soustředění, rádi bychom se tam za nimi jeli podívat a připravili pro jejich kluky a holky zdravotnický kurz. V tom případě by se tato akce uskutečnila cca tři dny v týdnu před puťákem, tj. mezi 31. červencem a 4. srpnem. Pokud by to nešlo, bude v tomto termínu pár jednodenních akcí jako náhrada (Pyšely, plavání, výlet…).

Hlavní letní akce, Velké putování po souši a vodě se letos uskuteční (pokud nám to stav řeky dovolí) Českým Rájem (pěší část) a po horní Jizeře (vodácká část). Jedeme v pondělí 7. a vracíme se v sobotu 12. srpna. I když bychom dětem rádi umožnili jet, dodávám po minulých zkušenostech, že pozdější příjezdy na akci a dřívější odjezdy jsou pro nás z mnoha důvodů velkou komplikací a rádi bychom se jich vyvarovali. Partnerem akce je SHM Letná a vodácká půjčovna Dronte.

Festival Folková Ohře, kde mohou studenti pomáhat jako dobrovolníci a tím se i naučit mnoho nového a pobýt s dobrou partou na hezkém místě se uskuteční 24.(25.)-27. srpna v Kynšperku nad Ohří.

Budeme rádi, pokud nám alespoň předběžně dáte vědět na e-mail tichy@prirodniskola.cz , jestli Vaše dítě s některou z těchto akcí počítá. Přeji vše dobré a jsem s pozdravem.

František Tichý