Lambda - ČJ - úkol 9

Literatura:

Na hodině jsme si povídali o podobenství o martnotratném synovi i z Lukášova evangelia (text posílám v příloze). Podobenství nám vypráví o tom, jak je důležité odpuštění. Nezdárný syn prohýří svůj svěřený majetek, a když začne trpět nouzí, rozhodne se vrátit domů. Kaje se a prosí o to, aby ho otec přijal domů - jen jako služebníka, když se jako syn zachoval nemoudře. Otec je šťastný, že se jeho syn vrátil, že si uvědomuje svou chybu, a přijímá ho se vší radostí a poctami.

V textu podobenství najdeme jen informace o tom, co se stalo, a nahlédneme trochu také do myšlenek martnotratného syna. To všechno jsou ale jen stručné informace.

Vaším úkolem je vžít se do role nezdárného syna. A vyprávět jeho osobní příběh návratu domů - zachytit jeho myšlenky a pocity. Můžete užít formu vnitřního monologu. Jak mu bylo, když se vracel domů? Spěchal, byl si jist přijetím, nebo pochyboval, bál se a návrat domů protahoval...? Jak mu bylo, když zahlédl otce? Jak na něj zapůsobilo otcovo přijetí? Co všechno prožíval, co mu běželo hlavou?

Dokdy? čtvrtek 21. ledna (hodina literatury)