Ksí - biologie, út 5.5.

Ahoj, dneska si zopakujeme prenatální vývoj. Nejdřív si prohlédněte toto video a zkuste si uvědomit, co všechno z toho už znáte a čemu nerozumíte:
https://www.youtube.com/watch?v=W_twYPeBSRg&feature=emb_logo

Pak si vezměte sešit se zápisky z předminulé hodiny, ano, té kdy jste si vypisovali, jak je to s vývojem zárodku. A pusťte si druhé video, kde jsou i popisky a hlavně časové údaje. Ty porovnejte s tabulkou fází vývoje, kterou byste v sešitě měli mít. A pokud nemáte, napište si jednotlivé časové údaje a co se se zárodkem v té dané době děje teď (příp. doplňte, co vám v tom minulém chybí)
https://www.youtube.com/watch?v=7AtwnfT8vyM

Tak a teď se posuneme k životu po narození. Nejprve se zkuste inspirovat (a zarelaxovat si) s klipem od mé oblíbené Piano Guys:
https://www.youtube.com/watch?v=yET4p-r2TI8
Tak a teď napište podle vás, jaké jsou hlavní období lidského života. Jednoduše, na jaká důležitá období byste lidský život rozdělili, od kolika do kolika let trvají a co je pro ně typické. Zkuste udělat takovou jednoduchou, ale přehlednou tabulku a každému období přiřadit jeden symbol, který toto období charakterizuje.


Tak, hotovo? Na závěr se podívejte na zajímavé 2 minutové video o... No to už uvidíte sami:
https://www.youtube.com/watch?v=Jylb4EiY3nA

Teď mi svoje zápisky (vč. těch doplněných z minula) vyfoťte a pošlete mailemA napište mi k tomu, kdo z vás tuto podmínku bude potřebovat.
Předem díky, mějte se fajn, těším se ve čtvrtek na fyzice.
František