Krásné středeční ráno všem!

Ahoj všichni,

dnes má být slunečný den, tak ho zkuste alespoň částečně strávit někde venku, v přírodě nebo alespoň na zahradě. Můžete si na ostatní vzpomenout a poslat jim pozdrav alespoň v duchu. A budu rád i za fotku a jednu dvě věty o tom, co jste prožili a co hezkého viděli.

A kdo by chtěl prožít to pozitivní ještě intenzivněji, může zkusit tuto jednoduchou meditaci:

Posaďte se někde do klidu, ideálně v přírodě, kde je vám dobře a zavřete oči. Zkuste si na chvíli uvědomit svoje tělo, jeho pozici, rozložení rukou a nohou. Uvědomte si PŘÍTOMNÝ OKAMŽIK, minulost je jenj ve vzpomínkách a budoucnost nikdo nezná, takže pokud na ní myslíme, jsou to jen naše představy o ní. Uvědomte si TADY a TEĎ, tomu vám pomůže, když se soustředíte na dech. Dejte tomu čas, nespěchejte, když vám tam skočí myšlenka (což je téměř jisté), nechte jí, ve chvíli, kdy si to uvědomíte v klidu odejít a vraťte se k pozorování dechu a uvědomění svého těla.

Pak se zaměřte na zvuky, které k vám přícházejí z okolí. Vnímejte zpěv ptáků, vzdálený hukot dopravy, šum větru, nebo cokoli k vám přichází. NEREAGUJTE na to, je to vnímejte. Jako byste byli vodní hladina, od které se tyto zvuky odráží. Jen tak buďte a vnímejte přítomnost s jeho zvuky.

Můžete se střídavě vracet k pozorování(uvědomování si dechu a svého těla a zvuků z okolí. Je ale klíčové uvědomovat si to (uvědomovat si sebe sama) v PŘÍTOMNÉM OKAMŽIKU. Buďte v TADY a TEĎ.

Zpočátku to možné nebude snadné, ale cvičení dělá mistra a "trpělivosti jest třeba, mladý padavane.".

Přeji vám všem hezký den a mnoho chvil, které vám udělají radost.

František