Informace o výjezdu do CERNu (Francie, Švýcarsko)

do pátku 11.10. prosíme, aby děti přinesli 700,- Kč na oběd v CERNu a oběd a večeři v sobotu. Vyměníme je za valuty a vezmeme s sebou a zařídíme hromadně.

sraz: ve středu 16.10. v 20:00 na Nových Butovicích na stanovišti autobusů

orientační program:
čtvrtek 17.10. – noční přejezd do Francie, snídani každý z vlastních zdrojů
návštěva Astronomického ústavu University Ženeva - ústav a observatoř se nachází ve Versoix, cca 10km před Ženevou (výzkum exoplanet), oběd společný v buse (co jsme si přivezli)
návštěva sídla OSN - Enviromental Programme - exkurze, ubytování v hotelu u hranic mezi Francií a Švýcarskem, večeře v rámci rozchodu
pátek 18.10. – snídaně společná, návštěva v CERNu , oběd společný v CERNu, večeře obdobně jako ve čtvrtek (tj. z těch 20 Euro, co mají děti s sebou na večeři).
sobota 19.10 – procházka kolem jezera, návštěva Přírodovědného muzea v Ženevě, rozchod po městě. Oběd a večeře společné (nakoupíme z peněz, které jsme vybrali v Praze – viz výše).

s sebou: platný cestovní doklad, cestovní připojištění, zápisník a tužku, knížku do autobusu, zápisník a tužku, vlastní jídlo na večeři a snídani ve čt, PET lahev na vodu na cesty,  jídlo na společný stůl na oběd ve čtvrtek (ideálně slané „šneky“, štrůdly ad.), cca 20 Euro na večeři ve čtvrtek a pátek + další kapesné podle uvážení, deku do autobusu, přezůvky,  SPACÁKY NEJSOU POTŘEBA, TEPLÉ OBLEČENÍ

návrat: v neděli 20.10. v dopoledních hodinách na Nové Butovice. 

S pozdravem a díky František Tichý, Marek Matura, Filip Hložek, Štěpán Kovář