Film "Zpráva" exkluzivně pro vás + podmínka z D

Milí studenti a studentky, 

 

obracíme se na vás s námětem pro B podmínku z dějepisu. Jak dobře víte, věnuje se naše škola dlouhá léta tématu holocaustu. Máme nabídku od pana Štingla z bubenského památníku, že by potřebovali poradit s tím, jak pro vzdělávání využít nový film Zpráva. Jedná se o filmové zachycení výjimečné události, kdy se dvěma československým Židům podařilo utéci z Osvětimi a informovat spojenecké činitele o rozměrech nacistického vyhlazování Židů. Událost útěku je v základních obrysech popsána na wikipedii i v řadě dalších článků, film sám půjde do kin letos a má být zařazena do nominace na Oscara. Trailer je dostupný na youtube

Co by podmínka obnášela:

- podívat se na film (zpřístupníme vám ho odhadem v sobotu)

- najít si cca 60 minut času během jednoho odpoledne následující týden, kdy bychom se online sešli s tvůrci, respektive těmi, kteří film chtějí využít ke vzdělávacím účelům. Připravili byste si odpovědi na jejich otázky, sdíleli své dojmy z filmu. 

Podmínka je dobrovolná. Budeme rádi, když ji někteří využijete. Ale počítejte s tím, že se jedná o válečné drama a že film nebude oddechová zábava. Dejte nám vědět, kdo by o to měl zájem, ideálně obratem. Nepište mi e mail na najbert@prirodniskola.cz (příp. mrkněte na e-mail a zapište se do tabulky).

 

 

S pozdravem
PhDr. Jaroslav Najbert, Ph.D.