Dobrovolné akce v červnu a o prázdninách

Vážení rodiče, milí kamarádi,

 

tak jako každý rok chystáme celou řadu dobrovolných akcích, kterých se mohou zúčastnit naši studenti, v případě volné kapacity i sourozenci nebo dětští přátelé školy. Ale jako všechny, i ty budou letos trochu jiné, než obvykle, tak prosím pozorně čtěte a příp. se včas přihlaste. Tou nejdůležitější změnou totiž bude, že je omezený počet účastníků v návaznosti na současnou post-koronasituaci.

Zájemci o akce (kromě stěhování) napište na e-mail tichy@prirodniskola.cz , čím dřív, tím lépe (pořadí přihlášených má u vícedenní akcí vliv na to, jestli se na ně dostanete). Podrobnosti pak zašleme jen přihlášeným.

Stran pomoci na stěhování přijde e-mail ze sekretariátu, ale je, myslím dobré mít všechny nabídky takhle pohromadě.

 

sobota 6.6.         možnost dobrovolného výletu ze Stromovky do Šárky a možná až na Kozí hřbety

neděle 14.6.       půldenní procházka (chystá se i Horák) – místo a trasu upřesníme      

úterý 16.6. Vodní bitva o Stromovku (po obědě - programech, cca od 13:30 - 14:00) - pište, kdo by přišel, prosím...

sobota 20.6.       putování z Prahy na Říp – tradiční akce, celkem 45 km, skvělá parta i zážitky, zvládli  to i mladší; je potřeba se alespoň orientačně nahlásit dopředu, uvítáme, když nám  rodiče pomohou s převezením dětí večer od Řípu do Prahy.

29. a 30.6.         první fáze stěhování – balení a uklízení ve škole (ještě převážet nebudeme).

20. – 24.7.         obnova naučné stezky ve Smolotelech (spaní ve stanu, večery u ohně, lehká práce  v lese i na louce, pro všechny, kdo se nebojí práce) – už máme  plno pro mladší, již pouze vážní starší zájemci nebo lidé, kteří byli vloni - příp. napište, co vás na akci láká:)

v týdnu 3. – 7.8. (možné přijít i jen některé dny)          druhá fáze stěhování, možná na dopolední práci  budou podle situace navazovat odpolední zájmové aktivity (ZOO, plavání apod.)

10.-14.8.            Letní puťák pravděpodobně po Krušných horách. Vzhledem k současné situaci to bude   jen pěší putování, ale i tak se máte na co těšit (výhledy, zaniklé vesnice, místa    paměti, spaní pod stany...)

v týdnu 17. – 21.8. (možné přijít i jen některé dny)      třetí fáze stěhování, možná na dopolední práci budou podle situace navazovat odpolední zájmové aktivity (ZOO, plavání apod.)

25.-27. 8.          přípravný týden, pomoc ve škole podle situace, navazující odpolední aktivity (bude upřeněno oktuálně

Školní rok 2020/21 plánujeme začít v úterý 1. září. Ve st a čt budou finišovat přípravy expedice, odjezd na úvodní výjezd spojený s expedicí na Kokořínsko bude v pátek 4.9. , návrat v pátek 11.9.