Dobré zprávy

Psala mi Bára z Baobabu, že při zpětné evidenci zřetelně poznala, jak hodně jsme nakladatelství pomohli vašimi koupěmi knih na dálku. Díky vám všem po naší výzvě objednávky velmi stouply a to i na knihy pro starší, což obvykle není tak obvyklé. Díky, díky, díky! Nyní již otevírají knihkupectví, včetně toho Baobabího v Oldřichově ulici a tak se snad konečně dostávají do normálního provozu.

Ozvala se i paní ředitelka a děti a tety z Pyšel. Pohádky, vtipy a komiksy, které mnozí z vás napsali a nakreslili, děti nadchly, moc za ně děkují. Dostali jsme mnoho dětskou rukou psaných vzkazů i obrázků a máme z toho velkou radost. Cítíme i takhle na dálku, že jsme spolu!

V léčebně v Kosmonosech zase pacienti pracují s povídkami na pokračování, co si s nimi vyměňují někteří naši studenti (tři primáni a jedna terciánka). Jak mi píše jejich terapeutka Radka, všechny skupiny se na texty od našich dětí moc těší, diskutují nad nimi a společně vymýšlejí pokračování, po dlouhé době se usmívají, otevírají...

Simonův strom už se krásně zazelenal.

Kluci chystají dnešní„pasekové“ překvapení, tak se určitě máme na co těšit.

A je toho ještě mnohem víc, ale o tom třeba zase někdy příště. Napište mi i vy, co se kolem vás také podařilo a daří a můžeme to sdílet ostatním.

Díky, díky, díky všem.

František

P.S.  Dnes nám krásně sprchlo (to je taky dobrá zpráva!), vzduch se pročistil, tak nenechte nic náhodě a vyrazte zase ven. A můžete zkusit vymyslet a natočit ten nový pozdrav Přírodní školy, co jsem o něm říkal v pondělí na společňáku a také píšu v týdenním plánu. Předem dík.