Dobré úterní ráno,

moc vás všechny zdravím a na každého z vás osobně myslím. Nejprve technické věci. Včera se mi zase někteří ozývali stran rozsahu práce na doma. Řešíme to, ale určitě je dobré, když přímo jednotlivým učitelům mailem napíšete zpětnou vazbu – jak dlouho vám práce trvala, kde byly zádrhely (dost často technické, zvláště u lidí s pomalým internetem).

 

Jinak, co se týče termínu odevzdávání, tak, pokud vám nějaký učitel nenapíše v konkrétním případě jinak, platí, že byste měli na vyšším stupni odevzdat do 22:00 a nižší stupeň do 20:00. Ale samozřejmě nadále platí, že když z nějakých objektivních důvodů nestíháte, napište příslušnému učiteli a domluvte se na posunutí.

Dnes vás čeká další porce práce, ale ve středu máte všichni, kdo budete mít všechno hotovo za úkol vyrazit ven do přírody, užívat sluníčka, protáhnout se (a třeba si i trochu dát do těla) a udělat nějakou hezkou fotku, kde bude příroda i vy a poslat Matoušovi a mně, abychom se mohli potěšit a byli alespoň takhle na dálku spolu.

Současná krizová situace je velkou výzvou pro práci sami na sobě. Je důležité si udržet nejen fyzické, ale i psychické zdraví.

Tady pár tipů: nastavte si a udržujte pravidelný řád dne.

Vstávejte pravidelně každý den, raději dříve než později.

Skvělá je ranní studená sprcha nebo alespoň opláchnutí do půl těla studenou vodou, krátká rozcvička – protažení po probuzení vám také dodá na těle i na duchu.

Dodržujte pitný režim, jezte hodně ovoce a zeleniny.

Nesledujte pořád zprávy, důležité informace se k vám dostanou a čím naplníte mysl, to budete mít i v podvědomí a bude vás to ovlivňovat většinu dne a i v noci.

Udělejte každý den alespoň malou věc, ze které budete mít radost a vůbec to nemusí být nic velkého – nakreslete obrázek, napište někomu, koho to potěší, vyplejte zahrádku...

Střídejte učení a aktivní odpočinek, během práce hodně větrejte.

Každý den se věnujte alespoň 1 hodinu fyzické námaze, ideálně venku v přírodě. Vždycky se dá jít proběhnout nebo aspoň klikovat, shybovat apod.

Prožívejte přítomný okamžik, žasněte nad tím, kolik krásy kolem vás je, mějte otevřené oči pro dobré zprávy.

Přeji vám hodně sil, míru v srdci a budu rád, když mi občas napíšete, jak se máte a jak to všechno prožíváte.

 

František