Dobré pondělní ráno,

milí přátelé!

Pomalu se naklání čtvrtý týden odloučení a na krku máme Velikonoce a Pesach. Tak vydržte ještě dva dny učení a budou prázdniny!
Zní to v této situaci, kdy jsme stejně zavření doma, možná až absurdně; asi vám také dny začínají splývat (doporučuji si třeba vést deník, abyste si zaznamenali důležité myšlenky, rozhovory, okolní události a tak si čas trochu strukturovali), tak tenhle týden je příležitostí, aby tomu tak nebylo.

Oba svátky, které jsou před námi, jsou o nás. O nesvobodě, kterou máme v sobě - cela mnicha je stejná jako cela vězně, přesto jí první prožívá jako dar a druhý jako nejhorší trest. O odvaze, kterou musíme najít, i když „cesta z pekla vede středem“. A důvěře, že i po nejtemnější noci zase přijde úsvit, a na nás je, abychom otevřeli oči a vnímali to...
Budu se tento týden k tomu postupně vracet a můžeme se zamýšlet společně.

A teď jedna dobrá zpráva: redakce Vesmírného kurýra v čele s Jitkou (která mává od Lužnice) jde do toho a připravuje další číslo! Takže kdybyste měli pocit, že byste něco rádi napsali nebo nakreslil, nebo si naopak něco přečetli (v tom případě napište co J ) určitě se jí ozvěte na motejzikova@prirodniskola.cz  . Předem díky!

Přeji vám radost z toho, že se dnes zase můžete něco nového dozvědět a posunout se dál. Z toho, že kolem sebe nebo alespoň na telefonu máte lidi, co jsou s vámi a mají vás rádi. I z toho, že venku je sluníčko a probouzí se jaro a taky, že jsme zase o den blíže konci epidemie J.

Krásný den všem!

 

František