Dobrá zpráva: nový domov Přírodní školy

Milí přátelé, rodiče, holky, kluci, kolegové, dobrodinci,

po dlouhém a napínavém (pří)běhu a podpoře mnoha dobrých lidí jsme dosáhli dalšího postupového tábora - včera rada MČ P7 schválila naše přesídlení na ZŠ TGM na Ortenově náměstí a dnes po obědě jsme s panem ředitelem podepsali smlouvu.

Na dva roky bude tedy naším domovem příjemně zrekonstruované podkroví prvorepublikové školy nedaleko Nádraží Holešovice (na náměstí pojmenovaném po Jiřím Ortenovi – bratrovi Zdeňka Ornesta – pravidelného přispěvatele a redaktora terezínského časopisu VEDEM), i když naše oficiální sídlo a část vybavení zůstane na ZŠ Letohradská.

Moc děkujeme všem, kdo nás na této nelehké cestě podporovali
a pomohli dojít do zdárného konce – panu starostovi MČ Praha 7 Janu Čižinskému, paní radní pro školství Haně Šiškové a všem členům rady MČ a dalším pracovníkům úřadu. Pánům ředitelům Janu Rychtrovi a Františku Radovi, školské radě ZŠ TGM.

Zároveň i mnoha lidem z MČ Praha 8, kteří nám nabídli pomocnou ruku v době, kdy ještě nebylo jisté, jestli se v příštím školním roce z důvodu probíhající rekonstrukce přesun na TGM bude moci uskutečnit.  Především panu místostarostovi pro školství Tomáši Tatranskému, Petru Svobodovi, paní ředitelce ZŠ Libčická Štěpánce Sýkorové, panu řediteli ZŠ Lyčkovo náměstí Janu Kordovi, Tomáši Němečkovi a mnoha dalším.

A především vám všem – kolegům pedagogům, rodičům našich dětí, bývalým i současným studentům, příznivcům, klukům i holkám, kteří nás znovu přesvědčujete, že naše práce má smysl.

Je radostné vnímat, jak mnoho dobrých lidí se spojilo, aby nám pomohli najít řešení. A i když je to jen přechodný dvouletý výškový tábor, máme čas se nadechnout. Nic není u konce a tak pokračujeme v hledání dlouhodobého řešení a nechceme usnout na vavřínech.

Ale cesta je cíl a to, že jsme na té správné, jsme i nyní poznali podle lidí, které na ní potkali.

Děkujeme všem a přejeme klidné a radostné léto a těšíme se na další setkání a spolupráci.

František Tichý