Den plný radovánek (fyzikálních)...

... vás čeká dnes. Jsem rád, že na naší škole fyzika není strašákem, ale naopak pro mnohé z vás zábavou nebo dokonce životní cestou. Myslím, že je na ní mj. krásné, že nás učí přemýšlet a vyvozovat zákonitosti světa na základě jasných pozorování a experimentů, jevů, které pozorujeme kolem nás. Dává nám šanci si na věci sami přijít, udělat si svůj názor a dokonce ho často jednoduše ověřit. Ať z nás pak jednou budou přírodovědci, historici, právníci nebo třeba novináři, to, co nás fyzika se svou exaktností a kritickým přístupem naučila, určitě uplatníme všude.

 

A tak vezměme dnešní den nejen jako úkol, ale i příležitost znovu se zamyslet nad jevy, které nás každodenně obklopují a jejich příčinami.  Co když právě někdo z vás přijde na něco převratného?

A aby té fyziky nebylo málo, nabízím vám naše video, které jsme vloni natočili na Vesmíru. Je to klip na písničku, kterou v „dřevních časech“ Přírodní školy složil bratr Ondřej a od těch dob už několika generacím pomáhá nejen k zapamatování Newtonových zákonů, ale i k tomu, aby fyzika byla taky zábavou.

https://www.youtube.com/watch?v=OmJPYVLNdgI&feature=emb_logo

Těšíme se na vaše videa, protokoly i na setkání na společňáku.

 

František