Co se budě dít v dalších dnech...

Vážení rodiče, milí mladí přátelé,

čas běží a tak znovu posílám informaci o tom, co se chystá a jak se na to připravit.

Zítra, tj. sobotu 13.5. bude v tomto roce poslední příležitost, aby se studenti vypravili do Dětského domova Pyšely setkat se s dětmi, vyrazit na malý výlet, zahrát si společně nějaké hry (bohužel zájem o tyto návštěvy, navzdory jejich přínosu pro děti v DD i z PŠ je mizivý… nejhorší za celou dobu existence školy).

V neděli odpoledne bude dobrovolné plavání na Šutce (možnost nahradit chybějící hodiny plavání). Podrobnosti sdělím sms dětem, které se mi ozvou a projeví zájem.

V pondělí 15.5. probíhá výuka podle normálního rozvrhu.

V úterý 16.5. začínají maturitní zkoušky. Maturanti se sejdou ve škole nejpozději v 7:30 na slavnostní zahájení. Ostatní studenti mají ten den ŘEDITELSKÉ VOLNO. Na základě domluvy s jednotlivými vyučujícími mohou (za předpokladu, že budou dodržovat klid) do školy přijít, zkoušet se, učit, příp. na základě konkrétní domluvy jít podívat na ústní maturity.

Ve středu 17.5. je normální projektový den (kromě kappánů, kterým pokračují maturitní zkoušky dle rozvrhu), začínáme ráno plaváním, resp. tělocvikem, pak následuje pro všechny tři třídy konverzační „anglická“ hra v terénu. Zakončení obědem ve škole. Podrobnosti budou ještě na zvláštní aktualitě.

Čtvrtek probíhá výuka podle normálního rozvrhu a zároveň je to poslední den ústních maturitních zkoušek.

V pátek 19.5. se u Stromu školy budeme slavnostně loučit s maturanty a předávat jim vysvědčení. Sraz celé školy v 7:50 na Jungmannově náměstí. Po skončení se všechny třídy (kromě maturantů) vrátí do školy, kde bude probíhat normální výuka podle rozvrhu.

Na sobotu 20. a neděli 21.5. odjíždějí studenti ný do Třebíče, kde předvedou svoje divadelní představení Terezínské zvony. Podrobnosti jsou na profilu třídy a ještě je pošlu ve zvláštní zprávě (již máme koupeny jízdenky, domluveno ubytování, jídlo apod., tak snad všechno klapne). Ve stejném termínu probíhá folkový festival Trampské Pikovice, kterého se studenti starších ročníků (tj. všichni kromě nýánů) mohou zúčastnit jako dobrovolníci. Detaily u Elly nebo Timei Pražákové.

Ve čtvrtek 25.5. končí poslední termín plnění podmínek, většina učitelů ale již tento den nezkouší, jen kompletuje a zapisuje.

Na Expedici v termínu 5.-16.6. se vypravíme na Tepelsko, v současné době jsme již dětem představili možná témata výzkumů a probíhá domlouvání v rámci jednotlivých vznikajících skupin.

Přeji vše dobré a jsem s pozdravem

 

František Tichý za Přírodní školu