Z letních zážitků: Byli jsme na táboře OPEN GATE

Bylo nás dvanáct. Během odpoledne a podvečera jsme zorganizovali výklad a pak i zdravotnícký závod 1. pomoci pro cca 50 dětí ZŠ Open Gate. A protože bychom to sami nezvládli, zdatně nám pomáhalo 14 "akčňáků" z gymnázia Open gate, kteří se ujali většiny stanovišť závodu.

Byl to skvělý den, protože, kdo z vás během závodu zahraňoval tonoucího nebo byl svědkem infarktu Mažňáka (pro naznalé - neuspěšného kandidáta na Velkého Vonta)?

Elijáš, který byl s námi to popsal takhle: 

Žáci Přírodní školy v pondělí 30.7 připravili kurz 1. pomoci pro Sluchátkový tábor. Tématem tábora byla kniha Jaroslava Foglara: Záhada hlavolamu. Po velké bitvě s nepřátelským klubem zůstalo v lese mnoho raněných a přírodní klub (z přírodní školy) učil děti, jak se chovat při situacích, které by mohly ohrozit život. Následně se děti vydaly do lesa zachránit své i nepřátelské raněné. Je pozoruhodné, jak i relativně malé děti jsou schopné zachraňovat životy. Všechny děti se bez váhání vrhaly například pro tonoucího, což se při třiadvaceti stupních ve stínu dalo pochopit...

A nejen to, ale především krásné přijetí, večerní oheň, skvělá kuchyně a spoustu nových kamarádství. Díky moc všem, kdo jeli a pomohli.

Zde si můžete vše přečíst v táborovém vydání Mladého hlasatele: http://www.sluchatko.com/camp/documents/rs/Mlady_hlasatel_den_9.pdf

a tady se podívat na video-sestřih z celého dne:

http://www.sluchatko.com/camp/documents/rs/LT_Sluchatko_Den_9.m4v

A  je třeba s úctou dodat, že číslo časopisu vycházelo každý den a takté video. Dobrá inspirace nebo možná výzva i pro nás, ne?

Moc děkujeme a těšíme se na další společné akce.