Biologie a TH

Je to sice v eduitu, ale pro jistotu...

Mozek, úterý 17.3.

Ahoj všichni, na začátku hodiny si vezměte papír a tužku a na zopakování nakreslete a popište, jak vypadá a jak funguje nervová buňka. Zaměřte se na tyto pojmy: polarita buňky = membránový potenciál, synapse, mediátor (neurotransmiter), axon (neurit), dendrit…  Můžete použít sešit, ale nakreslete to znovu na zvláštní papír.

Pokud jste to už úplně zapomněli, podívejte se třeba na https://cs.sodiummedia.com/3929622-how-does-a-nerve-cell-cells-of-the-nervous-system

TEPRVE POTOM:

se podívejte na díl oblíbeného seriálu „Byl jednou jeden život“ https://www.youtube.com/watch?v=3xAOxVoRqpE  o mozku a napište mi 3 hlášky, které vás ve filmu zaujaly J

Můžete mi to poslat do edukitu, ale když mi napíšete mail, budu raději, rád vám napíšu pár slov, abychom byli v kontaktu.

 

Třídnická hodina – ksí

Milí kamarádi,

tak je to už týden od poslední třídnické hodiny. V první řadě prosím myslete na paní učitelku Štěpánku. Váš úkoly je jednoduchý: napište jí mailem na ciperova@prirodniskola.cz krátký (nebo klidně i delší pozdrav), který by ji potěšil. Můžete jí napsat, jak se máte, co zajímavého jste v poslední době ve škole nebo i teď doma zažili apod.

Je to jednoduchá věc, jak udělat dobrý skutek a uvidíte, že to udělá radost vám i jí.

Díky moc, mějte se krásně.

František