Naše škola v syrském Aleppu - aktuálně

Milí přátelé,

díky koordinátorce Lence z Člověka v tísni jsme dnes dostali aktuální informace o škole v Aleppo v distriktu Al Ansari Sharki v Aleppo, kterou podporujeme. Ta nám vysvětlila i proměnlivá čísla počtů žáků v minulých zprávách. Počet žáků se totiž někdy mění každý týden – záleží na bezpečnostní situaci – jestli se děti dostanou ráno do školy nebo ne, protože někteří jsou i z jiných čtvrtí a jak asi víte někdy se rodiny rozhodnou opustit město, když se nebezpečně přibližuje frontová linie.

Aktuálně je tedy ve škole 75 dětí, z toho 25 hendikepovaných a 50 zdravých. Učitelé pracují již 6 měsíců zcela zdarma jako dobrovolníci.

Terénní pracovnice pořídila i další fotografie, ale protože ze Sýrie je není nyní možno poslat, slíbila nám je v pondělí, až bude v Turecku.

Děkujeme Vám za dosavadní podporu a prosíme o další finanční pomoc, která na místo prostřednictvím Člověka v tísni poputuje. Přispět můžete buď na účet nebo osobně na akademii Přírodní školy již ve středu 11.2.  

 

Zde původní dopis našich studentů, případné další info najdete na FB Podejte ruku syrskému kluku.

Dobrý den,

jsme skupina studentů Gymnázia Přírodní škola a vzhledem k situaci v Sýrii jsme se rozhodli zorganizovat peněžní sbírku. Sbírka je směřována pro školu Alkalema Altaiba, v Aleppu blízko válečné zóny. Školu navštěvuje kolem 70 dětí – jsou mezi nimi i sirotci a tělesně a mentálně postižené děti. Za peníze, které vybereme, jim organizace „Člověk v tísni“ prostřednictvím terénních pracovníků zakoupí generátor na přežití zimy (cca 5 000,- Kč) a ze zbytku léky (cca 19 000,-Kč) a učební pomůcky (cca 9 000,- Kč). 

Na jednorázové zakoupení generátoru se složili již naši spolužáci a učitelé, ale potřebujeme ještě peníze na naftu na provoz generátoru (cca 3 500,- Kč za měsíc), léky a psací potřeby.

Přispět můžete dvěma způsoby, přes účet nebo osobně. Organizace Člověk v tísni provozuje veřejnou sbírku SOS Sýrie, kam kdokoliv může poslat své peníze pro syrské uprchlíky. Když zašlete peníze na účet s naším variabilním symbolem, Vaše peníze půjdou přímo na "naše" děti v Aleppu.

Osobně můžete přispět organizátorům akce  do kasičky také na Akademii Přírodní školy 11. února 2015.

To, co vybereme, pak pošleme Člověku v tísni do výše uvedené sbírky.

Číslo účtu SOS Sýrie: 92329232/0300, variabilní symbol: 9999 

(až zašlete peníze, nezapomeňte vyplnit formulář, dar si můžete odečíst z daní)

Budeme rádi, když nám pošlete zprávu, jak vysokou částkou jste přispěli, na e-mailovou podejteruku@gmail.com , abychom měli přehled o tom, kolik jsme vybrali.

Další informace o námi podporované škole i sbírce můžete sledovat na facebookové stránce Podejte ruku syrskému kluku – podejte ruce syrské holce nebo na e-mailu podejteruku@gmail.com.

Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat!

Anežka Skleničková, Eliška Tichá, Adam Tichý, Barbora Kadlecová, Amos Didunik, František Tichý, Roman Macháček, Kryštof Zapletal a další za studenty a učitele Gymnázia Přírodní škola

  

 

Poslední aktuální informace z Aleppu: