ZVEME VÁS: Derniéra na místě, jež se otvírá po 70 letech

Derniéra představení Terezínské zvony v Terezíně | pátek 13. října, 16:00 a 19:00

Divadelní představení v unikátním prostoru terezínské půdy v místech, kde se v době ghetta odehrávaly půdní představení. Prostor se pro veřejnost otevírá na jedinný večer po 70 letech!

 • 16:00 Terezínské zvony
  Gymnázium Přírodní škola z Prahy
  Divadelní hra Františka Tichého o životě chlapců z terezínského domova Nešarim v době druhé světové války. Silný příběh o tom, jak se kamarádství a odvaha utkaly s temným osudem. Děj vycházející z dobových reálií doplňuje několik zhudebněných básní napsaných dětmi v ghettu.
 • 17:30 Jak daleko je daleko - léto Ludvíčka Adlera
  Záludňáci ZUŠ Litoměřice
  Hra Lenky Pařízkové na motivy knihy Arnošta Lustiga Zloděj kufrů. Ústřední linií knihy Arnošta Lustiga je příběh Ludvíčka a Markétky, kteří se snažili přežít a nezoufat. Inscenací není ani tak "oživením" prostředí terezínského ghetta, jako spíš zpodobněním křehkého a zároveň silného vztahu, který balancuje na hranici přátelství a první lásky.
 • 19:10 Terezínské zvony (večerní představení)
  Půda domu č.p. 266 v Terezíně dodnes skrývá zbytek kabaretní scény z doby ghetta. Poprvé po 72 letech ji bude možné nejen veřejně navštívit, ale i přímo v tomto prostoru shlédnout dvě divadelní představení, setkat se, symbolicky se vrátit do dob, které byly plné nejen temnoty, ale i odvahy a solidarity obyčejných lidí…

Jedná se o jednorázovou akci, po které bude prostor pro veřejnost opět uzavřen a rekonstruován.

Všechny zájemce zve Gymnázium Přírodní škola ve spolupráci s Nadací Leo Becka a ZUŠ Litoměřice